پشتیبانی سایت

ادمین سایت / پشتیبان سایت

پشتیبان سایت کیست و چه وظایفی را بر عهده دارد؟

پشتیبانی وب سایت به گستره وسیعی از خدمات نیاز دارد که نه بر یک جنبه از پروژه بلکه بر توسعه کلی آن متمرکز شده است. به عنوان مثال، اگر وب سایت نیاز به تعمیر فوری داشته باشد، ممکن است شامل مدیریت محتوا، نظارت فنی، ارتقاء وب، تبلیغات و حتی «کمک های اولیه» باشد.

به طور کلی این طیف از خدمات پشتیبانی وب سایت با هر مشتری به صورت جداگانه مورد بحث قرار می گیرد.

وب سایت کسب و کار شما مانند یک ماشین است، اگر به طور منظم نگهداری و سرویس نشود، در نهایت خراب می شود. اکنون که تقریبا همه کسب و کار خود را آنلاین می کنند، رقابت زیادی در آنجا وجود دارد. رقبای شما همگی در تلاش هستند تا اطمینان حاصل کنند که وب سایت آنها در موتورهای جستجو رتبه بالایی دارد. پس چگونه انتظار دارید که از رقبای خود جلوتر بمانید، چرا بازده سرمایه خود را به حداکثر نمی رسانید و بیشترین بهره را از وب سایت خود نمی برید؟

شما باید به طور منظم تعمیر و نگهداری وب سایت را انجام دهید. بیشتر تعمیر و نگهداری وب سایت می تواند به صورت سلف سرویس باشد، اما بهتر است یک سرویس تعمیر و نگهداری وب سایت را استخدام کنید تا در این زمینه به شما کمک کند. به این ترتیب می توانید روی رشد کسب و کار خود تمرکز کنید و کمتر نگران حفظ وب سایت خود باشید.

پشتیبان سایت
ادمین یا پشتیبان سایت کیست

خدمات پشتیبان وب سایت چیست؟

  1. به روز رسانی نرم افزار وب سایت

اگر از هر نوع سیستم مدیریت محتوا مانند وردپرس یا هر نوع اسکریپتی مانند PHP استفاده می کنید، باید همیشه به روز باشد. وردپرس معمولا خود را به طور خودکار به روز می کند، اما مواردی وجود دارد که ممکن است نیاز به، به روز رسانی دستی داشته باشد.

علاوه بر این، اگر از میزبان وب سایت استفاده می کنید، یک ارائه دهنده خدمات وب اطمینان حاصل می کند که نرم افزار سرور اصلی خود را به طور منظم به روز می کند. به عنوان مثال، آنها بررسی خواهند کرد که آیا مواردی مانند سرویس FTP در حال اجرا بر روی سرور به روز است یا خیر. با این حال، اگر وب سرور خود را اجرا کنید، به‌ روزرسانی‌ها را به ‌صورت دستی آزمایش و اعمال می‌کنند.

  1. بهبود سرعت وب سایت

آیا می دانستید اگر بارگذاری وب سایت بیش از 3 ثانیه طول بکشد، کاربران منتظر نمی‌مانند و خارج میشوند؟ واضح است که بارگذاری صفحه بخش مهمی از تجربه کاربر است. با این حال، ما تمایل داریم که به منظور تطبیق عملکردهای جدید و زیبای وب سایت یا طراحی زیبای وب سایت، اجازه دهیم آن اسلاید شود.

در واقعیت، بازدید کنندگان وب به همه جوانب اهمیت نمی دهند. آنها دسترسی به اطلاعاتی را می خواهند که در سریع ترین زمان ممکن یافت شود.

فاکتور مهم دیگری که باید در نظر بگیرید این است که چگونه سرعت بارگذاری صفحه بر رتبه بندی موتور جستجوی شما تأثیر می گذارد. یک وب ‌سایت کند نرخ پرش را افزایش می‌ دهد و اگر مردم به همان سرعتی که به آنجا رسیده‌اند از صفحه وب شما خارج شوند، گوگل فکر می‌ کند وب‌ سایت شما مهم نیست، بنابراین آن را بیشتر در رتبه ‌بندی پایین می‌آورد.

یک سرویس پشتیبانی وب سایت همیشه سرعت وب سایت شما را با استفاده مداوم از بینش هایی که از ابزارهای بررسی سرعت دریافت می کند برای بهبود مستمر نحوه بارگیری آن بررسی می کند.

  1. رفع خطاهای HTML

کد HTML کار آسانی نیست به خصوص اگر چیزی در مورد کدنویسی وب سایت ندانید. برای اطمینان از اینکه خوب کار می کند باید به جزئیات توجه کنید. آنچه ممکن است یک خطای جزئی به نظر برسد می ‌تواند منجر به مشکلات متعددی شود، مانند صفحات بد ظاهر، چندرسانه ‌ای از دست رفته، و غیره. پشتیبانی وب ‌سایت قابل اعتماد باید بتواند مشکلات مربوط به HTML را بررسی، پیدا و برطرف کند.

از همه مهم تر صفحاتی هستند که از بین رفته اند. این یعنی خطای 404 و برای موتورهای جستجو و کاربران بدترین فاجعه است. یکی دیگر از وظایف پشتیبان سایت، مرتفع کردن خطاهای اینگونه است.

  1. پشتیبان گیری از فایل ها

تصور کنید چقدر سخت خواهد بود اگر بخواهید همه فایل های ضروری وب سایت خود را از دست بدهید. این شامل تصاویر، صفحات، پست‌های وبلاگ، افزونه‌ها و غیره می ‌شود. اگر وب‌سایت خود را روی وردپرس اجرا می‌ کنید، ممکن است چند گزینه پشتیبان‌ گیری خودکار داشته باشید. خدمات نگهداری وب سایت تضمین می کند که پشتیبان گیری از فایل و پایگاه داده به طور خودکار حداقل به صورت هفتگی انجام می شود.

  1. تولید محتوای جدید

استراتژی محتوا شما ممکن است درست باشد، اما همیشه ایده خوبی است که آن را با ایجاد انواع جدیدی از محتوا بهبود دهید. محتوای وب شما نیز باید به روز باشد. اگر پستی نوشته‌ اید که سال‌ها پیش منتشر شده است، ممکن است در حال حاضر مرتبط نباشد و برخی از اطلاعات نیاز به، به‌روزرسانی داشته باشند.

  1. بهینه سازی موتورهای جستجو

بررسی منظم وب سایت خود برای مناطقی که قابلیت جستجو را می توان بهبود بخشید، می تواند تا حد زیادی به بهبود بهینه سازی موتورهای جستجو (سئو سایت) کمک کند.

پست های وبلاگ شما را می توان تغییر داد تا کلمات کلیدی محبوب و رقابتی را شامل شود. صفحات فرود شما همچنین می توانند به روز شوند تا کلمات کلیدی مرتبط تر و به موقع را شامل شوند. حتی صفحه “درباره ما” شما می تواند به طور مرتب به روز شود تا از کلمات کلیدی محبوب در صنعت خود استفاده کنید. هنگام ایجاد محتوای جدید برای وب سایت شما، تحقیق کلمات کلیدی نیز مهم است.

به عنوان بخشی از استراتژی سئو، شناسایی مسائل ساختاری در وب سایت شما نیز مهم است که ممکن است بر نحوه مشاهده سایت شما توسط موتورهای جستجو تأثیر بگذارد.

  1. اطمینان از سازگاری طراحی در همه صفحات

وب سایت شما باید در تمام آخرین نسخه های مرورگرهای وب سایت اصلی مانند کروم، سافاری، فایرفاکس و غیره به درستی کار کند. این مرورگرها به طور مکرر به روز می شوند و اگر وب سایت شما با به روز رسانی ها سازگاری نداشته باشد، ممکن است نمایش داده نشود یا ظاهر مناسبی نداشته باشد. این می تواند بر تجارت الکترونیک و برندینگ شما تأثیر منفی بگذارد. همچنین مهم است که اطمینان حاصل کنید که یک طراحی وب سایت واکنش گرا دارید که در دستگاه های تلفن همراه خوب به نظر می رسد.

یکی دیگر از عواملی که باید در مورد طراحی وب سایت خود در نظر بگیرید یکنواختی است. اگر عناصر نام تجاری زیادی دارید که نشان دهنده شرکت شما هستند، باید به طور یکسان در تمام صفحات شما گنجانده شوند.

  1. تعمیر لینک های شکسته

هر لینک در وب سایت شما باید دقیقا به مکان مناسب منتهی شود، اما گاهی اوقات لینک ها ممکن است خراب شوند. ممکن است سایت یا منبعی که قبلا به آن پیوند داده ‌اید ناپدید شود، صفحه ‌ای در وب ‌سایت شما در دسترس نباشد یا ممکن است پستی را جابه‌جا کنید و فراموش کنید دیگرانی که به آن پیوند دارند را به‌ روزرسانی کنید.

لینک های شکسته می توانند برای وب سایت شما مضر باشند. آنها می توانند این تصور را به بازدیدکنندگان بدهند که:

الف) وب سایت شما کاربر پسند نیست

ب) وب سایت خود را به طور منظم به روز نمی کنید

ج) شما معتبر نیستید

در حالت ایده آل، یک سرویس تعمیر و نگهداری وب سایت به طور معمول وب سایت شما را برای شناسایی لینک های شکسته بررسی می کند. به محض اینکه آنها را پیدا کنند، آنها را تغییر می دهند یا حذف می کنند.

  1. بررسی تجزیه و تحلیل وب سایت شما

عملکرد وب سایت شما باید نظارت شود تا اطمینان حاصل شود که همه چیز همانطور که باید کار می کند.

یک متخصص پشتیبانی وب سایت با تجربه، معیارهای سطح بالا را بررسی می کند، مانند تعداد بازدیدکنندگان جدید و بازگشتی وب سایت شما در هفته گذشته یا اینکه کدام پست های وبلاگ بیشترین خواننده را داشته اند. سپس آنها وب سایت شما را بر این اساس تنظیم می کنند تا اطمینان حاصل شود که تمام معیارها در اوج خود هستند.

این فقط یک نقطه شروع حداقلی از آنچه که نگهداری وب سایت است. برخی از این وظایف ممکن است بیش از حد وقت گیر باشند. علاوه بر این، اگر نمی دانید چه کاری انجام می دهید، ممکن است آسیب بیشتری وارد کنید. گزینه بهتر این است که خدمات تعمیر و نگهداری وب سایت حرفه ای خود را به مجموعه آژانس دیجیتال مارکتینگ نسخه اصلی واگذار کنید.

چرا به پشتیبانی وب سایت نیاز دارید؟

روزانه میلیون ها تغییر در یک شبکه اتفاق می افتد. در حالی که اکثر آنها جزئی هستند، ممکن است هنوز هم بتوانند بر عملکرد الگوریتم تأثیر بگذارند. برای حفظ موقعیت های وب سایت خود باید از تمام آن تغییرات و عواقب احتمالی آنها آگاه باشید.

پشتیبان وب سایت برای کسانی که به تجارت الکترونیک خود بها میدهند، یک نیاز حیاتی است.

5/5 - (1 امتیاز)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here