سئو سایت خبری

سئو سایت خبری
5 نکته کلیدی برای سئو سایت خبری

5 ملاحظات مهم سئو هنگام بهینه سازی وب سایت های خبری
یاد بگیرید که چگونه وب سایت خبری خود را برای موتورهای جستجو سئو کنید. این نکات به شما کمک می کند رتبه بالاتری داشته باشید و ترافیک بیشتری را جذب کنید.

5 نکته مهم برای سئو سایت حبری

وب‌سایت‌های خبری دارای مزایای جریان مداوم محتوای تازه و ویژگی‌های خاص google news مانند داستان‌های برتر هستند.

اما راه های دیگری نیز وجود دارد که سئو سایت های خبری را منحصر به فرد کند.

صرف انتشار محتوای خبری در جهان، تضمینی برای رتبه بندی آن در گوگل یا جذب ترافیک به سایت شما نیست.

در این ستون، پنج نکته کلیدی را یاد خواهید گرفت که باید هنگام برنامه ریزی استراتژی سئو خود برای یک وب سایت خبری به خاطر داشته باشید تا بتوانید در رقابت پیش بروید.

1. محتوای همیشه سبز را در رویکرد خود بسازید

به عنوان یک سایت خبری، مدل اصلی کسب و کار شما نوشتن در مورد موضوعات به موقع است.

اما نود و نه درصد مواقع، وقتی در مورد موضوعات به موقع می نویسید، مقالات شما به طور اجتناب ناپذیری عمر کوتاهی خواهند داشت. شما یک افزایش اولیه ترافیک به مقاله خود خواهید دید و با افزایش سن، آن مقاله ترافیک کمتر و کمتری دریافت خواهد کرد.

این ماهیت معامله در اخبار است; شما در معرض جزر و مد اخباری هستید که طنین انداز می شوند. و برای اینکه به طور مداوم سطوح بالای ترافیک را هدایت کنید، باید اخبار بیشتری را منتشر کنید.

اما اگر بتوانید مدل اصلی اخبار را دست نخورده نگه دارید و جریان های ثابت تری از ترافیک را به وب سایت اضافه کنید، آن‌وقت چی؟

محتوای همیشه سبز بسازید.

همیشه سبز به محتوای مرتبط و مفید برای مدت طولانی اشاره دارد. یکی از نمونه های سایت خبری که این کار را به خوبی انجام داده است خبر آنلاین میباشد.

سئو سایت خبری
5 نکته کلیدی برای سئو سایت خبری

با استفاده از گزارش صفحات ارگانیک برتر Ahrefs، می‌توانید ببینید که 10 صفحه برتر آن‌ها همه در بالای صفحه‌های مرکز دسته بندی قیف هستند که همیشه سبز هستند. آنها سپس اخبار خود را در زیر آن بخش هاب قرار می دهند و یک تجربه قدرتمند و مرتبط ایجاد می کنند.

در حالی که آنها سهم عادلانه خود را از ترافیک در مقالات خبری واقعی دریافت می کنند، می توانند فرصت های همیشه سبز را ایجاد کنند تا جریان ترافیک ثابت تری را به آنها بدهند.

2. مطمئن شوید که محتوای شما در Google News نمایش داده می شود

گنجاندن محتوای شما در گوگل نیوز “Google News” ضروری است.

با بررسی دستورالعمل های محتوا برای گنجاندن شروع کنید تا مطمئن شوید که سایت شما مطابق با استانداردهای گوگل است. اکثر منابع خبری معتبر در حال حاضر از این دستورالعمل ها پیروی می کنند.

در مرحله بعد، دستورالعمل‌های فنی را برای گنجاندن بررسی کنید تا مطمئن شوید گوگل می‌تواند سایت شما را بخزد و متوجه شود که مقالات خبری کدام یک از صفحات شما هستند.

مطالعه بیشتر: گوگل چگونه کار میکند؟

هنگامی که همه چیز خوب به نظر می رسد، سایت خود را برای تایید گوگل ارسال کنید. شما می توانید ببینید که آیا سایت شما معمولاً ظرف 3 هفته پذیرفته شده است یا خیر.

5 نکته کلیدی برای سئو سایت خبری

هنگامی که سایت شما پذیرفته شد، به تولید محتوای قوی ادامه دهید.

Google News بر اساس بسیاری از اصول اولیه سئو مانند جستجوی ارگانیک عمل می کند. معتبر بودن صنعت، بهینه‌سازی کلمات کلیدی، منحصربه‌فرد بودن و اشتراک‌گذاری‌های اجتماعی به شما کمک می‌کند رتبه بهتری کسب کنید و بازدیدهای بیشتری از دیسکاور داشته باشید.

3. روی معماری پاک تمرکز کنید

سایت‌های خبری می‌توانند چالشی برای رشد سئو باشند، زیرا طبیعتاً بزرگ هستند و دائماً در حال رشد هستند.

ماندن در بالای معماری سایت از نظر حفظ سایت شما برای خوانندگان و خزیدن آسان برای موتورهای جستجو ضروری است.

سازمان در درجه اول اهمیت قرار دارد. به برچسب ها و دسته هایی که در سایت خود استفاده می کنید نگاهی بیندازید و از خود بپرسید که آیا آنها برای شما کار می کنند یا خیر.

شما به برچسب ها و دسته بندی های کافی نیاز دارید تا خوانندگان بتوانند به راحتی آنچه را که به دنبال آن هستند بیابند، اما آیا آن هایی که استفاده می کنید ارزشمند هستند؟

اگر چندین برچسب دارید که هر کدام تنها چند مقاله دارند، ممکن است ادغام موارد در تعداد کمتری از صفحات با محتوای بیشتر مفیدتر باشد.

یکی دیگر از جنبه های مهم ساختار سایت، عمق است. به عبارت دیگر، چند کلیک طول می کشد تا از صفحه اصلی شما به هر صفحه دیگری در سایت شما برود؟ این عدد را تا حد امکان پایین نگه دارید.

موتورهای جستجو با دنبال کردن لینک‌ها از یک صفحه به صفحه دیگر، سایت شما را می‌خزند و هر چه سایت شما «کم‌تر» باشد، احتمال ایندکس شدن هر صفحه بیشتر است. منظم نگه داشتن سیستم برچسب گذاری به این امر کمک می کند.

کار دیگری که می توانید برای بهبود ساختار سایت خود انجام دهید این است که به جای استفاده از دکمه های «بعدی» و «قبلی»، صفحه بندی را به پایین هر صفحه اضافه کنید. این کار پرش به صفحات خاص را بدون رد شدن در صفحات دیگر و بی ربط در ابتدا آسان تر می کند.

4. قابلیت استفاده از موبایل بسیار مهم است

امروزه قابلیت استفاده از تلفن همراه برای هر وب سایتی مهم است، اما برای سایت های خبری حتی مهم تر است.

سعی کنید مقاله سئو موبایل رو بخوانید!

حداقل، سایت شما باید با استفاده از طراحی ریسپانسیو ساخته شود، که قالب بندی شما را با هر اندازه صفحه نمایشی که بیننده استفاده می کند، متناسب باشد.

همچنین ممکن است بخواهید از AMP استفاده کنید، نوعی از فناوری انتشار که قالب‌بندی را حذف می‌کند و باعث می‌شود صفحات خیلی سریع برای کاربران تلفن همراه بارگیری شوند.

 

5. برای سرعت خزیدن بهینه کنید

وقتی نوبت به اخبار فوری می رسد، می خواهید صفحات شما به سرعت توسط گوگل خزیده و ایندکس شوند.

مردم نیز برای بارگذاری در یک سایت کند منتظر نخواهند بود – به خصوص زمانی که گزینه های زیادی برای اخبار وجود دارند.

میدانید نسخه اصلی یک مجله خبری با موضوع اخبار دیجیتال مارکتینگ دارد؟

خوشبختانه، چندین فاکتور سئو وجود دارد که می تواند به سرعت خزیدن کمک کند، از جمله سرعت سایت، عملکرد میزبانی و نقشه های سایت XML. با این حال، نمی‌توانید با نقشه‌های سایت خبری مانند سایر نقشه‌های سایت رفتار کنید. گوگل چند دستورالعمل مهم برای نقشه سایت در عمودی اخبار ارائه کرده است.

اول، شما باید فقط 1000 URL یا کمتر را در نقشه سایت خود اضافه کنید. البته، می‌توانید با شکستن URLها به چندین نقشه سایت، موارد بیشتری را وارد کنید، اما مطمئن شوید که در فایل فهرست نقشه سایت خود از 50000 نقشه سایت تجاوز نکنید.

همچنین باید به طور مداوم نقشه سایت خبری خود را در حین انتشار با مقالات جدید به روز کنید تا Googlebot را فریفته نگه دارید.

اما زمانی که این URL های مقاله جدید را پست می کنید، نقشه سایت خبری برای هر کدام ایجاد نکنید. در عوض نقشه سایت موجود خود را به روز کنید. نقشه سایت خبری شما فقط حاوی اخبار دو روز گذشته خواهد بود و همه مقالات به مدت 30 روز در فهرست اخبار باقی خواهند ماند.

در نهایت، وقتی می‌خواهید نقشه سایت خود را بسازید، از افزونه‌های غیر گوگل استفاده کنید.

اگر از Google Sitemap Generator استفاده می‌کنید، نشانی‌های اینترنتی را شامل می‌شود که با مقالات خبری خاص شما مطابقت ندارند. فراوانی انتشار در سایت شما نیز بر سرعت خزیدن تأثیر مثبت خواهد داشت و منطقی است.

به هر حال، اگر Googlebot به طور مداوم با هر خزیدن محتوای جدیدی در وب سایت شما پیدا کند، بیشتر به سایت شما می آید.

نکته دیگری که باید در نظر داشت این است که کمیت همیشه با کیفیت برابری نمی کند.

سئو سایت خبری

مطمئن شوید که محتوای شما دارای ارزش است. اگر بیش از حد پست می کنید یا محتوای غیر ضروری منتشر می کنید، Googlebot بودجه گرانبهای خزیدن خود را در آن صفحات کم ارزش هدر می دهد، به این معنی که محتوای خوب شما ممکن است دیده نشود.

به عنوان یک قاعده کلی، همیشه از محتوای کپی و تکراری خودداری کنید و صفحات ناخواسته را با متای robots.txt/robots مسدود کنید تا از سرعت خزیدن بهینه اطمینان حاصل کنید.

عملکرد سایت های خبری کمی متفاوت از بسیاری از انواع دیگر سایت ها است. اکثر بازدیدکنندگان با اخبار فوری با تاریخ انقضا کوتاه به سایت های خبری جذب می شوند.

اگر این دستورالعمل ها را در نظر داشته باشید، در راه داشتن یک سایت خبری بهینه تر خواهید بود و در نتیجه از ترافیک و خوانندگان بیشتری برخوردار خواهید شد.

5/5 - (2 امتیاز)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here