تبلیغات

آموزش کامل ساخت کلیپ و تیزر

ساخت کلیپ ویدئویی (تیزر) برای تولید محتوای ویدئویی و استفاده در سوشال مدیا و سایت:

ویدئو ابزاری مفید و قدرتمند برای استفاده در ارتباطات بازاریابی شماست. یک ویدیو می‌تواند به مشتریان بالقوه کمک کند تا اطلاعات بیشتری درباره کسب و کار شما و آنچه ارائه می‌دهید بدانند. با این حال، فیلمبرداری یک ویدیو آسان تر از انجام آن است. اگر یک کسب و کار کوچک با بودجه کمی هستید، ممکن است سوالاتی مانند این داشته باشید: از کجا شروع کنم؟ کدام تجهیزات را باید تهیه کنم؟ و چگونه باید محصولات یا خدمات خود را با استفاده از ویدئو تبلیغ کنم؟

Make a promotional video

نگران نباشید! در این پست، من قصد دارم در مورد مراحل اولیه ساخت کلیپ با شما صحبت کنم. با دنبال کردن این مراحل، می توانید اولین ویدیوی تبلیغاتی خود را در کمترین زمان ایجاد کنید. تضمین می‌کنم که این افزودنی (محتوای بصری) برای صفحه محصول و یا پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مفید خواهد بود.

مراحل ساختن یک کلیپ

مرحله 1 آموزش ساخت کلیپ- نوشتن سناریوی تیزر:

مردم فکر می کنند عنصر کلیدی برای یک ویدیوی موفق کیفیت تولید و استفاده از عکس های چشمگیر و براق است. من میگویم که: اینطور نیست. تقریبا مهمترین عنصر هر ویدیویی داشتن یک فیلمنامه خوب برای تیزر است. بازدیدکنندگان می توانند تصاویر غیر استاندارد را تحمل کنند، تا زمانی که صدا واضح باشد و پیام با آنها طنین انداز شود. به همین ترتیب، اگر فیلمنامه منطقی نباشد، زیباترین و گران‌قیمت‌ترین قطعه در جهان کار چندانی انجام نخواهد داد.

زمان بیشتری از آنچه فکر می کنید برای اصلاح و ویرایش اسکریپت خود نیاز دارید صرف کنید.
علاوه بر این، داشتن یک فیلمنامه خوب به اعتماد به نفس شما در هنگام فیلمبرداری کمک می کند. شما می دانید که چه باید بگویید و چه کاری انجام دهید، که شانس یک عملکرد خوب را افزایش می دهد.

مراحل ساخت کلیپ ویدئویی
آموزش ساخت کلیپ

سه عنصر اصلی برای فیلمنامه عالی تیزر و کلیپ

در یک کلیپ و یا تیزر تبلیغاتی، شما باید چند نکته را پوشش دهید:

  • مشکل مشتری
  • اعتبار شما برای حل آن مشکل
  • و ارزش پیشنهادی برای محصول یا خدمات شما.

در اصطلاح انتزاعی، اینها Pathos(مسیر)،Ethos (صفات) و Logos هستند.

پاتوس طنین عاطفی است. شما می خواهید تجارت‌تان را به احساسات مشتری احتمالی خود متصل کنید. این می تواند نقاط درد آنها یا دلیل این باشد که آنها ممکن است در وهله اول به دنبال محصول شما باشند. در واقع مسیر شما باید مشخص گردد. Ethos اعتبار و اعتباری است که کسب و کار شما دارد. این صفات ممکن است تجربه، چشم انداز یا موفقیت گذشته شما باشد. هر چه که باشد، باید مشتریان شما را متقاعد کند که در زمان و پول خود به شما اعتماد کنند. logos حقایق سختی هستند. محصول یا خدمات شما در واقع چیست و چه می کند. شما باید این را به عنوان یک پیشنهاد ارزش بیان کنید که عملکرد را با نیاز مشتری مرتبط می کند.

مثال ها:

به عنوان مثال، ممکن است یک شرکت بازاریابی B2B داشته باشید که افزونه ای را برای پرداخت های بین المللی می فروشد. پیام ضروری شما ممکن است به این خلاصه شود: “شما پول را روی میز می گذارید زیرا به مشتریان بین المللی خدمات نمی دهید. ما محصولی ساخته‌ایم که به شما امکان می‌دهد از هر کسی و از هر نقطه‌ای در جهان پرداخت کنید (لوگو). ما 3000 مشتری خوشحال داریم و کمترین کارمزد تراکنش های موجود در بازار را ارائه می دهیم.»

بیایید به یک مثال B2C نگاه کنیم. تصور کنید که شرکت شما شلوار جین می فروشد: «به سختی می توان شلوار جین عالی را پیدا کرد که مناسب باشد. ما با هزاران نفر در سرتاسر جهان کار کرده‌ایم (روش‌ها) تا برش‌های متناسبی ایجاد کنیم که کاملاً متناسب با هر شکل (لوگو) باشد.»

آموزش ساخت کلیپ: نوشتن سناریو

سناریو تیزر را بنویسید

سعی کنید این عناصر را برای کسب و کار خود ترسیم کنید. ببینید آیا می‌توانید آن را تا حد ممکن خلاصه کنید – در حالت ایده‌آل فقط در چند جمله. این هسته اسکریپت شما است که می توانید با اطلاعات بیشتر در مورد محصول یا خدمات خود آن را گسترش دهید. شما حتی می توانید محصول خود را در صورت لزوم نشان دهید.

کلیپ تبلیغاتی سناریوی کوتاه میخواهد

یک ویدیوی تبلیغاتی خوب و ساده معمولاً حدود 1 تا 2 دقیقه است. از نظر فیلمنامه، این به معنای چیزی بین 100 تا 200 کلمه است. فشرده کردن همه چیزهایی که می خواهید بگویید در چنین حجم کمی دشوار است، اما ارزشش را دارد. ویدیوهای کوتاه واقعاً خوب عمل می کنند. علاوه بر این، احتمال کمتری برای از دست دادن علاقه مشتریان شما وجود دارد. موفق باشید!

آموزش ساخت کلیپ: A-roll

مرحله 2 آموزش ساخت کلیپ- عکسبرداری از A-roll

A-roll اصطلاحی است که برای توصیف شات اصلی هر ویدیو استفاده می شود. در بیشتر موارد، این یک “سر صحبت” ساده است. کلاهک‌ها برای اولین ویدیوی شما رویکرد بسیار بهتری نسبت به انیمیشن‌ها دارند. چرا؟ زیرا زمانی که مردم بتوانند چهره‌های پشت یک کسب‌وکار را ببینند، اعتبار می‌افزاید.

بنابراین، شخصی را انتخاب کنید که فیلمنامه را بخواند، سپس برای فیلمبرداری ویدیوی خود آماده شوید.

یک مکان خوب برای فیلمبرداری پیدا کنید

در حالت ایده آل، شما یک اتاق آرام با نور طبیعی خوب می خواهید. یک دیوار سفید ساده می تواند کارساز باشد، اما افزودن گیاهان یا مبلمان جالب، ویدیوی شما را از نظر بصری جذاب تر می کند. اگر می خواهید در مقابل یک دیوار سفید عکس بگیرید، مطمئن شوید که سایه شخصی که در مقابل آن ایستاده است را نمی بینید.

از سه پایه برای نگه داشتن گوشی خود استفاده کنید. لپ تاپ خود را روی پایه قرار دهید تا به عنوان تله پرومتر از آن استفاده کنید
تصمیم بگیرید که ترجیح می دهید برای ویدیوی خود بنشینید یا بایستید. اگر نشسته اید، یک چهارپایه یا صندلی پیدا کنید که شما را مجبور کند صاف بنشینید. در دوربین بهتر به نظر می رسد.

از نور طبیعی استفاده کنید

همیشه در اتاقی با نور زیاد فیلم بگیرید! دوربین خود را به سمت پنجره قرار دهید، در حالی که پشت دوربین پنجره باشد. این بهترین نور طبیعی را تولید می کند. فیلمبرداری برعکس این حالت سخت است و نور تصویر خوب نخواهد بود.

دوربین گوشی های هوشمند بهتر از آن چیزی است که فکر می کنید
این روزها، دوربین‌های گوشی‌های هوشمند برای ساخت کلیپ «تیزر تبلیغاتی برای سوشال مدیا» کافی هستند. با این حال، اگر یک دوربین حرفه‌ای داشته باشید بهتر است.

شات خود را در ارتفاع «متوسط» ردیف کنید. معنی: سر و نیم تنه به وضوح قابل مشاهده هستند و بلندگوی شما به اندازه ای نزدیک است که حالات صورت به راحتی قابل دیدن باشد.

نکته: اگر از تلفن یا دوربین خارجی استفاده می کنید، لپ تاپ خود را پشت یا درست زیر دوربین خود قرار دهید. شما می توانید اسکریپت خود را روی صفحه نمایش دهید و از آن به عنوان تله پرومتر استفاده کنید!

از یک برنامه فیلمبرداری خوب استفاده کنید

اگر در حال عکاسی با گوشی هوشمند هستید، ارزش دانلود یک برنامه ضبط ویدیوی خاص را دارد. آنها می توانند کنترل بیشتری بر نوردهی (روشنایی عکس شما) و فوکوس (چه چیزی در فوکوس است و چه چیزی نیست) به شما بدهند. برنامه پیش‌فرض دوربین ابزارهایی برای تنظیم این تنظیمات دارد، اما ممکن است به اندازه سایر برنامه‌ها گسترده نباشند.

 

هر چقدر که می خواهید فیلم بگیرید

به جای نگرانی در مورد تلاش برای به دست آوردن همه چیز در یک حرکت عالی، وقت خود را صرف انجام درست آن کنید. تا زمانی که راضی شوید، به تعداد دلخواه عکس بگیرید. با این حال، ممکن است هنوز هم مفید باشد که قبل از شروع ضبط، متن خود را از یاد بگیرید. همچنین می توانید از لپ تاپ برای نمایش اسکریپت خود استفاده کنید. به سادگی آن را پشت یا زیر دوربین قرار دهید.

فراموش نکنید هنگام صحبت کردن به دوربین نگاه کنید. و سعی کنید متحرک و درگیر باشید! تعداد زیادی لبخند بزرگ و انرژی مثبت تاثیر بهتری بر روی مخاطبان شما می گذارد.

آموزش ساخت کلیپ: B-roll

مرحله 3 آموزش ساخت کلیپ- تیراندازی B-roll

B-roll عکس‌های اضافی هستند که ویدیوی شما را جذاب می‌کنند. آنها مقداری علاقه بصری و خلاقانه را به کلیپ شما اضافه می کنند.

یک فیلم ثانویه B-roll است که اغلب به عنوان فیلم بریده شده برای ارائه زمینه و علاقه بصری برای کمک به بیان داستان شما استفاده می شود. B-roll اصطلاحی است که برای توصیف فیلم ثانویه استفاده می شود که اغلب به عنوان فیلم بریده شده استفاده می شود تا زمینه و علاقه بصری را برای کمک به بیان داستان شما فراهم کند.

اینکه چه نوع B-roll باید عکس بگیرید، بستگی زیادی به محصول یا خدمات خاصی دارد که ارائه می کنید. اگر یک محصول فیزیکی را می فروشید، ممکن است بخواهید چند عکس نزدیک از خود محصول بگیرید. اگر محصول نرم افزاری را می فروشید، برای مثال، اسکرین شات های داشبورد مناسب تر هستند. و اگر خدماتی را می فروشید، ممکن است بخواهید تصاویری کلی از خود یا تیمتان در محل کار بگیرید. این به مشتریان بالقوه ایده ای از نگرش و سبک کسب و کار شما می دهد.

نمای نزدیک محصول

محصول خود را در فضایی خنثی و پر نور نمایش دهید. مطمئن شوید که تعداد زیادی زوایای مختلف و انواع عکس ها را دریافت می کنید. همیشه گزینه های بیشتری از آنچه فکر می کنید نیاز دارید فیلم بگیرید. اگر سه پایه دارید از آن استفاده کنید. این باعث می شود تا فیلم شما تا حد ممکن پایدار بماند.

یک فضای خنثی با نور طبیعی خوب که سایه ایجاد نمی کند پیدا کنید

عکس های دفتر عمومی

به طور مشابه، برای نماهای کلی از یک دفتر یا کارخانه، مدتی را با هر دوربینی که در اختیار دارید، تا جایی که می توانید گزینه های مختلف انتخاب کنید. برخی از عکس‌های متحرک آهسته، در حالت ایده‌آل با استفاده از سه پایه، کمی حرکت و جذابیت بصری ایجاد می‌کنند، در حالی که چند عکس نزدیک از افرادی که کار می‌کنند نیز می‌توانند جذابیت بیشتری ایجاد کنند.

نمایشگرها

اگر یک محصول نرم افزاری را تبلیغ می کنید، می خواهید عملکرد و رابط کاربری آن را به نمایش بگذارید. برای انجام این کار، به یک ابزار خوب تصویربرداری از صفحه نیاز دارید. خوشبختانه، تعداد زیادی اپلیکیشن دسکتاپ و ابری برای استفاده آسان وجود دارد. چند مورد را امتحان کنید! یکی را پیدا کنید که برای شما شهودی تر است.

به خاطر داشته باشید: احتمالاً باید روی رابط کاربری خود زیاد زوم کنید تا برای بینندگان قابل مشاهده باشد. چرا؟ زیرا ویدیوی شما معمولاً در یک قاب عریض کوچکتر 640 پیکسلی به جای تمام صفحه تماشا می شود. سعی کنید با هر عکس یک چیز را به وضوح نشان دهید و محصول را در عمل نشان دهید.

آموزش ساخت کلیپ: تدوین کردن فیلم

مرحله 4 آموزش ساخت کلیپ- فیلم خود را تدوین کنید

در این مرحله، شما به کارهای جادویی خواهید رسید. می خواهید فیلمی را که به تازگی گرفته اید ترکیب و ویرایش کنید و یک ویدیوی زیبا بسازید. بسیاری از برنامه‌های ویرایش ویدیوی عالی در دسترس هستند که امکان ویرایش ساده و سریع را فراهم می‌کنند.

 

چگونه ویدئو را تدوین کنیم؟

فیلم‌های خود را مرور کنید و بهترین عکس‌ها را از ضبط A-roll خود در حالت صحبت کردن پیدا کنید. اینها را به هم متصل کنید تا آهنگ صوتی و زاویه دوربین اصلی شما ایجاد شود.

سپس، مقداری از B-roll خود را در بالای فیلم دیگر قرار دهید تا به جذابیت بصری اضافه شود. همچنین می‌توانید از شات‌های B-roll برای پنهان کردن هرگونه پرش ناخوشایند استفاده کنید. آنها اطمینان حاصل می کنند که ویدیوی شما به آرامی جریان می یابد و در عین حال محصول یا خدمات شما را به نمایش می گذارد.

در نتیجه یک برش اولیه دارید که از آن راضی هستید، حالا می توانید با افزودن جلوه های بصری، ساخت کلیپ خود را پویا‌تر کنید.

آموزش ساخت کلیپ: افتر افکت

مرحله 5 آموزش ساخت کلیپ- عناصر متحرک اضافی را اضافه کنید

مجموعه کاملی از ابزارهای عالی در دسترس هستند که به شما امکان می‌دهند همپوشانی‌ها و انیمیشن‌های ساده را به ویدیوهای خود اضافه کنید، مانند دنباله‌های لوگو، یک سوم پایین‌تر و فراخوان‌ها. به سادگی راف برش خود را در یکی از این ابزارهای ویرایش ویدیوی آنلاین آپلود کنید. سپس هر عنصر متحرکی را اضافه کنید که بهترین کمک به بیان داستان شما دارد.

 

مرحله 6 آموزش ساخت کلیپ- اضافه کردن موسیقی

آخرین مرحله اضافه کردن موسیقی است، زیرا موسیقی می تواند پیام شما را حتی بیشتر تقویت کند. خلق و خوی خوبی ایجاد می کند که به نوبه خود می تواند بازدیدکنندگان شما را خوشحال تر کند! می توانید موسیقی را با اکثر ابزارهای ویرایش ویدیوی آنلاین ذکر شده در این پست اضافه کنید.. با این حال، صدای موسیقی را نسبتاً پایین نگه دارید. شما نمی خواهید صدای شما را تحت تأثیر قرار دهد یا بیش از حد حواس مخاطب شما را پرت کند.

آموزش ساخت کلیپ: اضافه کردن موزیک به ویدئو

هنگامی که صدا در جای خود قرار گرفت، شما آماده هستید! ویدیوی خود را در وب سایت، اینستاگرام، آپارات، تماشا، یوتیوب و هر جای دیگری که برای کسب و کار شما مناسب است آپلود کنید. فقط مطمئن شوید که سئوی ویدیو را پیاده سازی کرده اید تا رتبه ویدیوی خود را بدست آورید! افزونه Yoast Video SEO می تواند به شما کمک کند تا ترافیک ویدیوها را در وب سایت خود هدایت کنید.

دوست دارید برای شما تیزر تبلیغاتی بسازیم؟

امتیاز خود را ثبت کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا