فروشگاه اینترنتیکسب و کار

9 ایده برای ایجاد یک کسب و کار آنلاین “اینترنتی” و کسب درآمد

آیا می خواهید یک کسب و کار آنلاین ایجاد کنید، اما ایده ندارید؟

آیا دوست دارید یک کسب و کار سودآور راه اندازی کنید، اما نمی دانید چه چیزی می تواند نقطه شروع خوبی باشد؟

شما جای درست آمده اید!

در این مقاله در واقع 9 ایده برای ایجاد یک کسب و کار آنلاین و شروع کسب درآمد را به شما ارائه می کنم. امسال می تواند سالی باشد که بالاخره کسب و کار آنلاین خود را راه اندازی کرده و آن را سودآور می کنید.

نه همه این پیشنهادات می توانند درآمد یکسانی داشته باشند و نه هزینه های اولیه راه اندازی کسب و کار یکسانی دارند. این به شما بستگی دارد که بفهمید کدام یک از اینها در منطقه راحتی شما بیشتر است و کدام یک می تواند بیشترین رضایت را به شما بدهد.

این مقاله ای است که با گذشت زمان مورد استقبال زیادی قرار گرفته است، بنابراین تصمیم گرفتم به طور دوره ای آن را مرور کنم. این به‌روزرسانی‌ها به من اجازه می‌دهند تا توصیه‌هایی به شما بدهم که همیشه به‌روز و مطابق با زمان باشد.

آخرین به روز رسانی: 25/دسامبر/2022

یک توضیح اولیه

توضیح اولیه لازم است.

در شبکه هزاران وبلاگ نویس را خواهید یافت که به شما قول می دهند رویاهایتان را محقق کنید: مانند زندگی در یک جزیره کارائیب. من نمی خواهم کسی را گول بزنم و می خواهم کاملاً واضح بگویم: با خواندن این مقاله شما ثروتمند نمی شوید. با این جمله من 70 درصد از خوانندگان بالقوه این پست را از دست دادم، اما این برای من بهتر است.

بیشتر به شما می گویم، هیچ یک از آن مقالاتی که توسط سایر نویسنده ها نوشته شده اند شما را ثروتمند نمی کنند.

می خواهید بدانید چرا؟

زیرا ثروت با تعهد و فداکاری، یک ایده تجاری خوب و برنامه ریزی زیاد به دست می آید و یک ذره شانس هرگز به درد نمی خورد!

ایجاد یک کسب و کار آنلاین نیازمند دانش و مهارت است. بنابراین، اگر آنها را ندارید، از فردی کمک بگیرید که بتواند شما را در این مسیر دشوار راهنمایی کند. مطمئن باشید که با نشانه‌های درست، می‌توانید به آنچه می‌خواهید و شاید حتی بیشتر از آن دست پیدا کنید.

شکستن دیواری که در مرز منطقه امن شما قرار دارد ممکن است دشوار باشد، اما اگر موفق شوید، می‌توانید طعم رئیس خود را بچشید!

کسب و کار آنلاین

اما:

9 ایده برای ایجاد یک کسب و کار آنلاین

و حالا دیگر حرفی نیست!

در زیر 9 ایده برتر برای ایجاد یک کسب و کار آنلاین و راه اندازی کسب و کار خود را به شما معرفی می کنم.

1. یک محصول اطلاعاتی، کتاب الکترونیکی یا دوره آموزشی ایجاد کنید

این سه محصول بسیار خاص هستند و قبل از ایجاد نیاز به تحلیل دقیق بازار و مخاطبان هدف شما دارند.

محصول اطلاعاتی یک سند دیجیتالی است که حاوی اطلاعات مفیدی برای مخاطبان و جایگاه شما است. اغلب به عنوان یک هدیه برای ترغیب افراد برای ثبت نام در سایت یا لیست پستی شما (آهن ربا)، یا به عنوان یک منبع رایگان که قادر به برجسته کردن دانش و مهارت های شما در مقابل مخاطبان گسترده تر است ایجاد می شود.

محصول اطلاعات، و همچنین کتاب الکترونیکی و دوره های آموزشی، باید به نیاز خاصی از هدف شما پاسخ دهد، تا جایی که می تواند برای شما بسیار سودآور باشد، برآورده شود.

کتاب الکترونیکی بسیار شبیه به محصول اطلاعاتی است، اما گسترده تر است و موضوعی را که شما با آن سروکار دارید به شکل گسترده تری بررسی می کند. کتاب الکترونیکی به شما این امکان را می دهد که بتوانید از طریق انتشار خود در مثلا آمازون یا سایر تجارت الکترونیک مشابه، کسب درآمد کنید و از سیستم فروش و ارتقاء آنها که قادر به بهینه سازی سود شما است یا مستقیماً در سایت خود استفاده کنید.

در نهایت، این دوره آموزشی مطمئناً پیچیده تر است. بحث سازماندهی دروس تصویری، تهیه پیش نویس تمامی مطالب، ضبط صدا و تصویر (در صورت پیش بینی) و ایجاد سیستم فروش است. با این حال، پس از اجرا، دوره یکی از سودآورترین این محصولات است که من در مورد آن به شما می گویم.

هم دوره، هم کتاب الکترونیکی و هم محصول اطلاعاتی می‌توانند با یک سیستم وابستگی مرتبط باشند که مطمئناً می‌تواند رضایت شما را از نظر فروش به ارمغان بیاورد.

این شما هستید که تصمیم می گیرید کدام راه حل برای شما بهترین است.

2. شروع به استفاده از بازاریابی وابسته کنید

در پاراگراف قبلی به وابستگی ها اشاره کردم، اما آنها دقیقا چیست؟

کسب و کار اینترنتی و آنلاین

بازاریابی وابسته فرآیندی است که به شما امکان می دهد از فروش یک محصول/خدمات ساخته شده توسط شخص دیگری کمیسیون دریافت کنید.

اساساً دو نوع اصلی بازاریابی وابسته وجود دارد:

محصولات اطلاعاتی: در این مورد بحث تبلیغ محصولاتی مانند کتاب های الکترونیکی، اشتراک خدمات آنلاین، دوره ها، برنامه های وب و غیره است. این نوع وابستگی به شما امکان می دهد کمیسیونی دریافت کنید که حتی می تواند به بیش از 50٪ ارزش محصول برسد، موانع ورود نسبتاً کم است و یافتن محصولات برای تبلیغ در وبلاگ یا کانال های اجتماعی شما بسیار آسان است.

محصولات فیزیکی: یکی از ابزارهایی است که بیشتر توسط بازاریابان وابسته استفاده می شود و یکی از آنهایی است که بیشترین رضایت را به همراه دارد. این به این دلیل است که بزرگترین، شناخته شده ترین و قابل اعتمادترین پلتفرم ها در بازار قابلیت همکاری در فروش را دارند. به علاوه، آنان از مشتریان روزمره زیادی برخوردار هستند که به راحتی میتوانید محصولات خود را در وب سایت های مد نظر عرضه نمایید.

3. تبدیل به یک اینفلوئنسر شوید

اینفلوئنسر اکنون مد شده است و می دانیم: همه دوست دارند کیارا فراگنی شوند. با این حال، متأسفانه، اینفلوئنسر بودن برای همه مناسب نیست. شما به اقتدار، اعتبار و گروه بزرگی از پیروانی نیاز دارید که “بر لبان شما آویزان باشند”. بدون این عناصر، راهی برای موفقیت وجود ندارد!

تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر به معنای تبدیل کردن خود به سفیر محصولات و خدمات است، یعنی تبدیل شدن به یک گواهی زنده از یک سبک زندگی، توانایی هدایت انتخاب خرید هزاران نفر، نظرات و سبک زندگی آنها.

کاملا یک مسئولیت!

برای تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر باید با رسانه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام، یوتیوب و فیسبوک آشنا باشید. شما باید به خوبی بدانید که چگونه می توانید تصاویر و متون هر چیزی را که منتشر می کنید ایجاد کنید و هیچ چیز (یا تقریباً) را به شانس بسپارید.

بیشتر بخوانید: سئو یوتیوب

شما باید تمام اسرار داستان سرایی دیجیتال را بدانید و بتوانید داستانی را تعریف کنید که تا حد امکان دنبال کنندگان بیشتری را شامل می شود: داستان شما.

شما باید از بین مردم متمایز شوید و به یک نقطه مرجع برای مخاطبان خود تبدیل شوید.

همچنین، باید روی برندسازی شخصی خود بسیار کار کنید. ( 8 مرحله پرسونال برندینگ در شبکه های اجتماعی)

این کار آسان نیست، اما شما می توانید آن را انجام دهید!

4. یک سایت تجارت الکترونیکی را باز کنید

بیایید به آنچه مطمئناً آزمایش شده ترین سیستم برای راه اندازی یک تجارت آنلاین است برسیم: تجارت الکترونیک. این مطمئناً یکی از ایمن‌ترین راه‌ها برای ایجاد یک تجارت موفق در شبکه است. تصادفی نیست که تا به امروز، ثروتمندترین مرد جهان صاحب یک فروشگاه الکترونیکی است: جف بزوس از آمازون.

شاید فکر کنید که دیگر فضای آنلاین دیگری برای تجارت الکترونیک دیگر وجود ندارد: هیچ چیز نادرست تر از این نمی تواند باشد.

درست است که هزاران فروشگاه الکترونیکی در اطراف وجود دارد، اما اکثر آنها کار نمی کنند. اینها سایت‌های قدیمی و زشتی هستند که تجربه کاربری را کوچک‌ترین در نظر نمی‌گیرند و در حال حاضر تمام شده‌اند یا قرار است به طرز فجیعی شکست بخورند.

ایجاد تجارت الکترونیک مطمئناً یک سرمایه گذاری کم هزینه نیست. فراتر از پول مورد نیاز برای ایجاد بستر وب که بر روی آن فروشگاه الکترونیکی راه اندازی می شود، در واقع باید هزینه های بازاریابی و کل مرحله عملیاتی عمر فروشگاه الکترونیکی را نیز در نظر گرفت.

با این حال، با راهنمایی صحیح ممکن است بتوانید تجارت الکترونیکی موفقی ایجاد کنید و با کسب درآمد از کاستی های سایر رقبای خود که اغلب ناکافی و ناآماده هستند، راه خود را در بازار باز کنید.

مهمترین چیز این است که بدانید چه نوع محصولی را می خواهید بفروشید.

بیشتر بخوانید: چگونه مبلمان و دکوراسیون داخلی منزل را به صورت آنلاین به فروش برسانیم؟

حرکات کلیدی عبارتند از:

 1. یافتن بازار سودآور؛
 2. محصولی را پیدا کنید که هزینه های زیادی نداشته باشد.
 3. دریابید که آیا بازار در حال گسترش یا اشباع است.

5. یک وبلاگ را باز کنید

می گویند وبلاگ نویسی پول در نمی آورد. اما چه کسی این را می گوید؟!

وبلاگ یکی از ابزارهای اصلی برای انتقال محتوا در شبکه و یکی از منابع اصلی درآمد برای بسیاری از کارآفرینان دیجیتال است.

مشکل واقعی این است که بسیاری به صورت آزمایشی، بدون برنامه ویراستاری دقیق و بدون یک استراتژی مشخص پیش می روند. بدیهی است که اگر می خواهید با یک وبلاگ درآمد کسب کنید، باید بدانید که چگونه حرکت کنید، همه امکاناتی را که برای کسب درآمد در اختیار دارید بدانید.

فکر نکنید که باز کردن یک وبلاگ برای دیدن بارش باران کافی است. شما باید به طور مداوم محتوا ایجاد کنید (حداقل 2 تا 3 پست در هفته) و اینها نیاز به اطلاع رسانی، آموزش یا سرگرمی خوانندگان شما دارند. به عبارت دیگر، شما باید بتوانید به نحوی توجه مخاطبان بالقوه خود را جلب کنید و آنها را به وبلاگ خود بچسبانید.

آسان نیست، اما غیرممکن هم نیست و مهمتر از همه، زمان و اشتیاق می خواهد. وبلاگ چیزی است که ممکن است آن را سرمایه گذاری بلندمدت بنامید. بین AdSense، وابستگی‌ها، حمایت‌های مالی، دوره‌ها، محصولات اطلاعاتی و غیره. شما به راحتی می توانید گوشه ای از آرامش خود را بسازید. اما فکر نکنید همه چیز سراشیبی است، برعکس! اکثر کارشناسان نشان می دهند که برای اینکه بتوانید اولین دستاوردهای واقعی را بدست آورید، باید حتی 2 سال صبر کنید.

6. یک پادکست را شروع کنید

پادکست ها یک راه عالی برای کسب درآمد در اینترنت هستند. ساموئل اونلیا از “Italian Indie” چیزی در مورد آن می داند که مدل کسب و کار خود را بر اساس این ابزار قرار داده و آن را USP خود ساخته است.

در ابتدا شما سود زیادی از این فعالیت نخواهید دید، همانطور که برای وبلاگ، این یک سرمایه گذاری میان مدت تا بلند مدت است. با این حال، وقتی پادکست شما کاملاً شناخته شده و مورد استقبال قرار گرفت، می توانید به ایجاد محتوای پولی ممتاز فکر کنید، می توانید برای برخی از محصولات حمایت مالی ایجاد کنید، از وابستگی ها نهایت استفاده را ببرید یا محصولات خود را برای فروش مجدد آنها ایجاد کنید (کتاب های الکترونیکی، دوره ها، و غیره).

بدیهی است که برای دستیابی به این نتایج باید اعتماد مخاطبان خود را جلب کنید. یک پایگاه حامی پرشور بسازید.

7. یک مربی اسکایپ شوید

آیا مهارت خاصی دارید که فکر می کنید به دیگران کمک می کند؟ پس از آن تبدیل شدن به یک مربی اسکایپ می تواند برای شما مناسب باشد.

اساساً، در مورد این است که خود را در اسکایپ در دسترس قرار دهید و با “جلسات” روزانه، هفتگی یا ماهانه به مشتریان خود آموزش دهید. این به ماهیت آموزش و هماهنگی با مشتریان شما بستگی دارد.

انواع مربیان اسکایپ (مربی های زندگی، مربیان سلامت، مربی های دوستیابی و غیره) وجود دارد، این شما هستید که تصمیم می گیرید چگونه به مشتریان بالقوه خود کمک کنید.

ناگفته نماند که وقتی وبلاگی دارید که به موضوعی اختصاص داده شده است که به عنوان مربی به خود ارائه می دهید، تبدیل شدن به یک مربی اسکایپ آسان تر است.

8. خرید دامنه های ارزان و فروش مجدد آنها (Flipping)

این یک اصل حدس و گمان است که در بخش املاک و مستغلات شناخته شده است، اما در وب نیز کار می کند.

بحث خرید دامنه هایی با نام های جذاب با قیمت پایین و سپس فروش مجدد آنها با قیمت بالاتر و به دست آوردن مازاد خوب است.

در نت چندین سایت وجود دارد که با این نوع خدمات سروکار دارند، کافی است کمی در گوگل جستجو کنید و انتخاب کنید که به کدام سرویس اعتماد کنید.

این عملی نیست که من شخصاً آن را خیلی دوست داشته باشم، اما افراد زیادی هستند که درآمدهای عالی از این نوع کسب و کار به دست آورده اند.

9. کار در دراپ شیپینگ

و به آخرین پیشنهاد رسیدیم.

این روشی متفاوت برای انجام تجارت الکترونیک است، اما بدون بار مدیریت انبار و حمل و نقل (به طور خلاصه، لجستیک).

در عمل، این در مورد ایجاد یک تجارت الکترونیکی است که در آن محصولات را در کاتالوگ شخص دیگری به فروش می‌رسانند و از هر کالای فروخته شده پورسانت دریافت می‌کنند.

مزیت اصلی این نوع تجارت الکترونیکی در این واقعیت نهفته است که هیچ خطری با زیان ناشی از سیاست های نادرست سهام وجود ندارد. علاوه بر این، سطح موانع ورود واقعاً بسیار پایین است، زیرا تقریباً هیچ سرمایه‌گذاری اولیه برای شروع کسب‌وکار مورد نیاز نیست.

Dropshipping عملی است که به سرعت در حال گسترش است و بیش از همه توسط غول هایی مانند آمازون و AliExpress تقویت می شود.

نتیجه گیری

و ما به نتیجه گیری از این مقاله رسیده ایم.

از آنچه خواندید متوجه خواهید شد که کسب درآمد از طریق اینترنت امکان پذیر است، اما هیچ چوب جادویی وجود ندارد که بتواند با فشار دادن انگشتانتان، شما را به یک سرمایه دار وب تبدیل کند.

انواع مختلفی از کسب و کار وجود دارد که می توان به صورت آنلاین ایجاد کرد که عمده ترین آنها عبارتند از:

 1. ایجاد یک محصول اطلاعاتی یا یک کتاب الکترونیکی یا یک دوره آموزشی
 2. از بازاریابی وابسته استفاده کنید
 3. اینفلوئنسر شوند
 4. ایجاد یک سایت تجارت الکترونیک
 5. یک وبلاگ راه اندازی کنید
 6. پادکست خاصی را شروع کنید
 7. مربی اسکایپ شوید
 8. یک کسب و کار Flipping راه اندازی کنید
 9. ایجاد یک تجارت الکترونیک در حالت dropshipping

البته، این فهرست دامنه احتمالات را تمام نمی کند، اما یک نمای کلی برای شروع به شما ارائه می دهد که می تواند پایه و اساس برنامه ریزی کسب و کار آنلاین خود را در اختیار شما قرار دهد.

احتمالات توسط تدبیر و خلاقیت شما دیکته می شود.

طبیعتاً تولد هر شرکتی باید با ایجاد یک طرح تجاری همراه باشد و با تهیه یک برنامه بازاریابی مناسب برای دستیابی به اهداف مورد حمایت قرار گیرد.

شما باید با یک مشاور مالیاتی تماس بگیرید که بتواند تصمیمات شما را راهنمایی کند و شما را در راه اندازی شرکت راهنمایی کند. علاوه بر این، به راهنمایی یک مشاور فروش و بازاریابی متخصص نیاز دارید که می تواند به شما در تعریف اهداف، درک استراتژی ها و اجرای اقدامات لازم برای مشخص کردن آنها کمک کند.

آیا ایده های دیگری دارید؟ به نظر شما، یک کسب و کار ممکن چه چیزی می تواند باشد؟

بیشتر بخوانید:

آموزش دیجیتال مارکتینگ

پرداخت الکترونیکی

تولید محتوا سایت

زاپیر چیست و چه کاربردی دارد؟

 

امتیاز خود را ثبت کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا