افزایش امنیت سایت وردپرس

افزایش امنیت سایت وردپرس

راهنمای ساده برای افزایش امنیت سایت وردپرس

وردپرس ویژگی های گسترده ای را برای کمک به ایجاد و نگهداری وب سایت ارائه می دهد. با این حال، یک سیستم مدیریت محتوای منبع باز (CMS) می تواند در برابر حملاتی که خطرات کم تا بحرانی را به همراه دارند آسیب پذیر باشد.

داشتن یک سایت وردپرس ایمن می تواند به بهبود اعتماد بین مشتریان و موتورهای جستجو کمک کند. با این حال، اگرچه استفاده از وردپرس به طور کلی ایمن است، حفظ امنیت آن نیازمند تلاش آگاهانه است.

افزایش امنیت سایت وردپرس شما می تواند کار آسانی باشد. این مقاله شما را از طریق یک راهنمای ساده در مورد ایمن نگه داشتن وب سایت خود راهنمایی می کند و چند افزونه امنیتی برتر وردپرس را پیشنهاد می کند.

روش افزایش امنیت سایت وردپرس

یک هاست امن وردپرس را انتخاب کنید

ابتدا باید یک سرویس میزبانی وردپرس با اقدامات امنیتی قوی پیدا کنید. یک ارائه دهنده هاست خوب از جدیدترین نرم افزار آنتی ویروس استفاده می کند، به طور مرتب سرورهای خود را به روز می کند و وصله های امنیتی را برای محافظت در برابر حملات سایبری ایجاد می کند.

همچنین مهم است که بدانید آیا ارائه دهنده میزبانی فایروال را فعال می کند یا خیر. این به عنوان یک لایه امنیتی برای فیلتر کردن داده ها در شبکه محلی متصل شما برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز کار می کند.

در مورد مهاجرت وب سایت، ممکن است برای اطمینان از روند یکپارچه به یک حساب پروتکل انتقال فایل (FTP) نیاز داشته باشید.

بنابراین، بررسی کنید که آیا ارائه‌دهنده میزبانی از یک FTP امن برای رمزگذاری فرآیند انتقال فایل شما استفاده می‌کند و از حملات (MITM) و استراق سمع داده‌ها جلوگیری می‌کند.

وب سایت خود را به روزرسانی کنید

برای اینکه هکرها نتوانند کد را تغییر دهند و به سایت شما حمله کنند، وردپرس خود را به روز نگه دارید. وردپرس اغلب به‌روزرسانی‌هایی را برای تقویت امنیت نرم‌افزار خود ایجاد می‌کند، بنابراین مطمئن شوید که برای بهترین محافظت، آن را به آخرین نسخه ارتقا دهید.

اگر از یک سرویس میزبانی مدیریت شده وردپرس استفاده می کنید، ارائه دهنده هاست شما به روز رسانی نرم افزار را انجام می دهد. در غیر این صورت، اگر از یک سرویس میزبانی وب معمولی استفاده می کنید، باید خودتان به روز رسانی ها را انجام دهید.

نه تنها به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار وردپرس، بلکه به‌روزرسانی‌های همه افزونه‌ها و تم‌های نصب‌شده‌تان را به طور مرتب بررسی کنید.

پلاگین ها و تم ها را از منابع معتبر دانلود کنید

تم های و افزونه های وردپرس عملکرد سایت شما را گسترش می دهند، اما اگر آنها را از منابع ناشناس دانلود کنید، می توانند در برابر حملات آسیب پذیر باشند. مطمئن شوید که آنها را فقط از WordPress.org یا وب سایت رسمی افزونه، به عنوان مثال، www.elementor.com دانلود کنید.

پلاگین های wordpress

پلاگین های wordpress

علاوه بر این، از دانلود تم ها یا افزونه های کرک شده خودداری کنید. این پلاگین ها با تمام ویژگی های برتر اما بدون مجوز اصلی کار می کنند.

افزونه های نال شده به طور منظم وصله های امنیتی خود را به روز نمی کنند و آنها را در برابر تزریق بدافزار آسیب پذیر می کند.

در نهایت، هیچ افزونه‌ای را فعال نکنید که دسترسی به فایل‌های میزبانی و پایگاه داده شما را مستقیماً از داشبورد وردپرس تضمین می‌کند.

مگر اینکه از هاست وردپرس استفاده می کنید که به شما امکان می دهد فایل های خود را از داشبورد مدیریت کنید، فایل های خود را فقط از کنترل پنل سرویس میزبانی خود مدیریت کنید.

رمزهای عبور قوی ایجاد کنید

یک گزارش نشان می دهد که 82 درصد از نقض اطلاعات از طریق رمزهای عبور سرقت شده و ناامن رخ می دهد.

نقض دسترسی ممکن است برای وب سایت شما اتفاق بیفتد، به خصوص اگر چندین مدیر سایت وجود داشته باشد. بنابراین، مهم است که یک رمز عبور قوی ایجاد کنید که این معیارها را برآورده کند:

از بیش از یک کلمه استفاده می کند و حداقل 12 کاراکتر دارد
از حروف، اعداد و کاراکترهای خاص تشکیل شده است
از حروف بزرگ و کوچک استفاده می کند
حاوی اطلاعات شخصی نیست
از کلمات کلی اجتناب می کند

اگر برای ایجاد و به خاطر سپردن رمزهای عبور به کمک نیاز دارید، روی نرم افزار مدیریت پسورد خوب سرمایه گذاری کنید. می تواند به تولید رمز عبور و ایجاد یک برنامه منظم بررسی رمز عبور کمک کند.

علاوه بر این، فراموش نکنید که رمز عبور خود را هر شش ماه و هر زمان که یک حساب کاربری دیگر فعال نیست، تغییر دهید.

احراز هویت دو مرحله ای را فعال کنید

فعال‌سازی احراز هویت دو مرحله‌ای (2FA) حفاظت بیشتری را اضافه می‌کند به طوری که رمز عبور به تنهایی نمی‌تواند به حساب شما دسترسی داشته باشد.

به طور کلی، یک کد یکبار مصرف یا یک کلید امنیتی است که از طریق پیامک، ایمیل یا یک برنامه احراز هویت مانند Google Authenticator دریافت خواهید کرد.

از استفاده از شماره تلفن برای دریافت کد یکبار مصرف خودداری کنید زیرا هکرها می توانند سوابق مخابراتی را نقض کنند. علاوه بر این، شما همچنین می توانید از احراز هویت چند عاملی برای دریافت حفاظت بیشتر استفاده کنید.

افزونه WP 2FA علاوه بر کمک به ایجاد رمزهای عبور قوی، یک ویژگی احراز هویت دو مرحله ای را نیز برای ادغام در حساب وردپرس شما ارائه می دهد.

محدود کردن تلاش در ورود

هکرها اغلب یک اسکریپت توسعه می دهند یا از یک ربات برای حدس زدن رمز عبور شما استفاده می کنند. بنابراین، تلاش‌های ورود به سیستم را برای جلوگیری از حملات brute-force و حدس زدن رمز عبور توسط کاربران غیرمجاز محدود کنید.

شما می توانید از طریق پنل مدیریت وردپرس محدودیتی برای ورود تعیین کنید و تعیین کنید که قبل از مسدود شدن یک کاربر یا آدرس IP، چند بار تلاش برای ورود مجاز است.

وردپرس نیز به شما این امکان را می دهد که ببینید چه تعداد تلاش برای هک در سایت شما رخ داده است.

راه دیگر برای اعمال این ویژگی، فعال کردن پلاگین Limit Login Attempts Reloaded است.

غیرفعال کردن ویرایش فایل

ویرایش فایل وردپرس راهی عالی برای تغییر مستقیم کد پلاگین ها و تم های نصب شده به عنوان مدیر است. با این حال، اگر مدیران دیگری در وب سایت شما وجود دارند، ویرایش فایل بدون علامت می تواند منجر به آسیب پذیری های امنیتی شود.

علاوه بر این، اگر هکرها به حساب یک مدیر دسترسی پیدا کنند، می توانند فایل ها را ویرایش کرده و اسکریپت مخرب را وارد کنند. برای جلوگیری از این امر، ویرایش فایل را غیرفعال کنید. در اینجا مراحل چگونه است:

File Manager را باز کنید، سپس به فایل wp-config.php بروید.
خط کد زیر را اضافه کنید - تعریف کنید («DISALLOW_FILE_EDIT»، درست)؛
تغییر را ذخیره کنید.
داشبورد وردپرس خود را بررسی کنید. اگر دیگر گزینه ویرایش پلاگین ها و تم های خود را نمی بینید، کد با موفقیت کار می کند.
config.php

از یک افزونه امنیتی وردپرس استفاده کنید

برای کمک به حفظ امنیت سایت وردپرسی خود، می توانید افزونه های امنیتی مانند Wordfence Security را نیز فعال کنید. این امکان را به شما می دهد تا هر آدرس IP مخرب، حملات بدافزار، هرزنامه یا تزریق کد مضر را اسکن کنید.

این افزونه همچنین دارای ویژگی هایی برای پوشش امنیت ورود به سیستم است و فایروال برنامه وب سایت را فراهم می کند.

استفاده از ویژگی‌های اصلی رایگان است، اما اگر به عملکردهای گسترده‌تری مانند فهرست بلاک‌های IP بلادرنگ، اسکنرهای پیشرفته فایروال و بدافزار، و پشتیبانی مشتری ممتاز نیاز دارید، یک طرح برتر وجود دارد.

اگر می خواهید از یک افزونه استفاده کنید که تقریباً تمام اقدامات امنیتی وردپرس ذکر شده در بالا را ارائه می دهد، افزونه Jetpack را نصب کنید. جدا از امنیت، ابزارهایی برای پشتیبان گیری از وب سایت و تجزیه و تحلیل عملکرد ارائه می دهد.

اهمیت افزایش امنیت در وردپرس

ایمن سازی وب سایت وردپرس شما نباید کار پیچیده ای باشد، اما باید تلاش کنید. این شامل استفاده از رمزهای عبور قوی، توجه به افزونه ها یا تم های مخرب و فعال کردن افزونه های امنیتی است.

همانطور که در بالا توضیح داده شد، بسیاری از اقدامات امنیتی وردپرس را می توان به صورت رایگان انجام داد، اما برخی از آنها هزینه دارند.

اگر می‌خواهید برای خدمات ممتاز یک افزونه هزینه بپردازید، مطمئن شوید که درباره نظرات مشتریان تحقیق کرده و بخوانید. یکی را انتخاب کنید که نیازهای شما را برآورده کند و از دانلود افزونه های نال شده خودداری کنید.

به یاد داشته باشید که در نظر گرفتن امنیت وردپرس باید در اولویت باشد، به خصوص اگر وب سایت شما داده های شخصی را جمع آوری می کند و تراکنش ها را پردازش می کند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *