سرچ کنسول گوگل چیست

سرچ کنسول گوگل چیست؟

سرچ کنسول گوگل چیست؟

در جواب این سوال باید پاسخ داد که سرچ کنسول گوگل “google search console” یک سرویس رایگانی می باشد که توسط گوگل ارائه شده است. سرچ کنسول گوگل به شما کمک می کند:

 1. نتایج جست و جوی سایت خود را مشاهده نمایید.
 2. بتوانید سایت خود را نظارت و عیب یابی کنید.

نکته قابل توجه این است! برای اینکه در نتایج جستجوی گوگل قرار بگیرید، حتما نیازی به ثبت نام در کنسول جستجوی گوگل ندارید. اما کنسول جستجو به شما کمک می کند تا بتوانید ببینید که گوگل چگونه سایت شما را می بیند. بدین وسیله می توانید با موفقیت سایت خود را سئو نمایید. البته که سئو سایت تنها یک مزیت این سرویس می باشد.

سرچ کنسول گوگل یک ابزار برای سئو حرفه ای سایت است!

کنسول جستجو گوگل، ابزارها و گزارش هایی را برای اقدامات زیر ارائه می دهد:

 • تأیید کنید که گوگل می تواند سایت شما را پیدا کرده و بخزد ( Google crawl ).
 • رفع مشکلات نمایه سازی و درخواست نمایه سازی مجدد محتوای جدید یا به روز شده.
 • مشاهده داده ‌های ترافیک جستجوی Google برای سایت شما: هر چند وقت یک ‌بار سایت شما در جستجوی Google ظاهر می ‌شود، کدام عبارت‌های جستجو سایت شما را نشان می ‌دهند، جستجو گران چند بار برای آن عبارت‌ها کلیک می‌کنند و موارد دیگر…
 • هنگامی که Google با ایندکس کردن، هرزنامه یا سایر مشکلات سایت شما مواجه می شود، هشدار دریافت می کنید.
 • به شما نشان می دهد که کدام سایت ها به وب سایت شما پیوند داده اند.
 • عیب‌یابی مشکلات AMP(Accelerated Moblie Pages)، قابلیت استفاده از تلفن همراه، و سایر ویژگی‌های جستجو…

چه کسانی باید از سرچ کنسول گوگل استفاده کنند؟

حال که سرچ کنسول گوگل چیست را پاسخ دادیم در جواب این یکی سوال باید پاسخ داد که: هر کسی که یک وب سایت دارد ! از عمومی تا تخصصی، از تازه کار تا پیشرفته، کنسول جستجو می تواند به آنان کمک کند.

 • صاحبان مشاغل: حتی اگر خودتان به خودی خود از کنسول جستجوگر گوگل استفاده نمی کنید، باید از آن آگاه باشید. با اصول بهینه سازی سایت خود برای موتورهای جستجو آشنا شوید. بدانید که چه ویژگی هایی در جستجوی گوگل در دسترس است. به طور کلی چه مواردی باید در سایت شما رعایت شود تا نتایج بهتری را دریافت کنید.

سایت شرکتی دارید و یا فروشگاهی، مهم است که بدانید مردم از چه کلید واژه هایی وارد سایت شما می شوند. همچنین سرچ کنسول به شما کمک میکند تا ببینید که چه صفحات شما ارزش بیشتری دارد و با عکس آن. موارد دیگری هم وجود دارد که با داشتن تخصص کافی می توانید به آن دسترسی داشته باشید.

وب مستر ها و سرچ کنسول

 • متخصصان یا بازاریابان سئو:  به عنوان شخصی که بر بازاریابی آنلاین تمرکز دارید! کنسول جستجوی گوگل، به شما کمک می کند تا ترافیک وب سایت خود را کنترل کنید. رتبه خود را بهینه کنید و در مورد ظاهر نتایج جستجوی سایت خود تصمیم گیری آگاهانه بگیرید. می‌توانید از اطلاعات موجود در کنسول جستجو برای تأثیرگذاری بر تصمیم‌ های فنی وب‌ سایت و انجام تحلیل‌های بازاریابی پیچیده در ارتباط با سایر ابزارهای گوگل مانند Analytics، Google Trends و Google Ads استفاده کنید.
 • مدیران سایت:  شما به عنوان مدیر سایت باید به عملکرد سالم سایت خود اهمیت دهید.

سرچ کنسول گوگل

سرچ کنسول گوگل، به شما امکان می دهد تا: به راحتی خطا های سرور، مشکلات بارگذاری سایت و مسائل امنیتی مانند هک و بدافزار ها را کنترل کرده و در برخی موارد آنها را برطرف کنید. همچنین می‌ توانید از آن برای اطمینان از هرگونه تعمیر و نگهداری سایت یا تنظیماتی که انجام می‌دهید با توجه به عملکرد جستجو استفاده کنید.

 • توسعه دهندگان وب : اگر نشانه گذاری و یا کد واقعی را برای سایت خود ایجاد می کنید. کنسول جستجو به شما کمک می کند تا مشکلات رایج در نشانه گذاری، مانند خطاها در داده های ساختار یافته و کنترل را حل کنید.

سرچ کنسول قوی ترین ابزار وب مستر ها

با توجه به توضیحات ارائه شده: قوی ترین و بهترین ابزار برای آنالیز سایت و دیجیتال مارکتر ها، سرچ کنسول گوگل می باشد.  این ابزار به صورت رایگان در اختیار وب مستر ها و یا صاحبان وب سایت ها قرار می گیرد.

کافی است برای راه اندازی وب مستر اقدام نمایید و به صورت حرفه ای سایت خود را سئو نمایید.

مطالعه بیشتر: نمایش نوار اکشن جدید برای خطا سرچ کنسول در آپدیت جدید گوگل
امتیاز خود را ثبت کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *