سئومقالات اموزشی

پرونده گوگل چیست و قابلیت های  Google Docs چه می باشد؟

پرونده های گوگل Google Docs” (گوگل داکس) یک ابزار طراحی دارد که برای درج کادرهای متن و اشکال در سند شما طراحی شده است. اگرچه برای هر سندی لازم نیست، جعبه‌های متن و اشکال برای جدا کردن جزئیات مهم از بقیه سند یا سازمان ‌دهی اطلاعات استفاده شوند. به عنوان مثال، مستطیل ها، خطوط و فلش ها را می توان با هم برای ایجاد نمودار جریان استفاده کرد. برای اطلاعات فراتر در مورد درج جعبه متن و اشکال درGoogle Docs، می توانید وارد سایت نسخه اصلی شوید و مقالات مربوط به پرونده های گوگل را مطالعه نماید.

قابلیت جعبه متن در گوگل (پرونده های گوگل)

جعبه متن یک راه عالی و موثر برای سازماندهی بصری افکار شما یا متمایز کردن مجموعه ای از متن در یک صفحه است. جعبه‌های نوشتاری همچنین می ‌توانند سند شما را رسمی ‌تر و حرفه‌ ای‌تر جلوه دهند، به خصوص اگر سند را با همکاران خود به اشتراک می‌ گذارید.

Google اضافه کردن جعبه متن در Google Docs را مانند سایر برنامه های پردازش کلمه واضح نمی کند. خوشبختانه، چند روش ساده وجود دارد که می توانید برای درج یک جعبه متن در Google Docs استفاده کنید. کادرهای متنی به شما این امکان را می دهند که متن یا تصاویری را در داخل آنها اضافه کنید و سپس آن کادرها را در اطراف، بین یا درون اسناد حرکت دهید.

نحوه درج یک جعبه متن در Google Docs

حداقل دو راه برای افزودن یک جعبه متن در Google Docs وجود دارد. روش‌های اصلی استفاده از ابزار ترسیم و استفاده از یک جدول سلولی است، اما هر روش قابلیت‌های طرح ‌بندی و قالب ‌بندی متفاوتی را ارائه می‌ دهد.

با استفاده از ابزار Drawing یک Text Box در Google Docs وارد کنید.

Google Docs
درج جعبه متن در Google Docs

ابزار ترسیم، ساده ترین راه برای درج جعبه متن به یک سند نیست، اما هنوز هم استفاده از آن آسان است و به شما این امکان را می دهد که جعبه های متن را در سراسر فایل دستکاری کنید.

با ابزار ترسیم، می توانید نقاشی را به عنوان تصویر در گوگل درایو آپلود کرده و به سند خود اضافه کنید. همچنین می‌ توانید شکل‌ها، سبک ‌های خط، فراخوان‌ها و فلش‌ های مختلفی را اضافه کنید. روش انجام این کار، یک کادر محاوره ای در سند شما باز می کند که در آن می توانید اشکال و جعبه های متن را با استفاده از دستورات ابزار ترسیم ایجاد، ویرایش و قالب بندی کنید.

درباره ابزار ترسیم هر آنچه لازم است بدانید!

هنگامی که آماده اضافه کردن یک جعبه متن یا شکل به سند خود هستید، با ابزار ترسیم کار خواهید کرد. انواع اشکال، فلش ها، فراخوان ها و سبک های خطی را ارائه می دهد که به راحتی برای نیازهای شما سفارشی می شوند. به عنوان مثال، می توانید با استفاده از شکل ها یک نمودار ایجاد کنید و برای برجسته کردن اطلاعات مهم، متنی را به هر شکل اضافه کنید. ابزار ترسیم به عنوان یک کادر محاوره ای در سند شما باز می شود و اینجاست که با استفاده از دستورات ابزار ترسیم، جعبه های متن و اشکال را ایجاد، قالب بندی و ویرایش می کنید.

چگونه یک جعبه متن را جابجا کنیم؟

هنگامی که جعبه متن خود را با استفاده از ابزار ترسیم ایجاد کردید، انتقال آن به مکان دیگری در سندتان بسیار ساده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی کادر متن کلیک کرده و آن را به نقطه جدید خود بکشید. اگر می‌خواهید اندازه جعبه متن خود را تغییر دهید، کافی است روی یکی از گوشه‌ها کلیک کنید و آن را به سمت بیرون بکشید تا بزرگ ‌تر شود یا به سمت داخل بکشید تا کوچک ‌تر شود.

همانطور که از این دو، عمل می بینید، نحوه کار با یک جعبه متن بسیار شبیه به کار با تصاویر در یک سند گوگل است.

چگونه یک Text Box را در Google Docs قالب بندی کنیم؟

آیا می خواهید جعبه متن خود را زیباتر کنید؟ قالب بندی کلید اصلی است.

ایجاد Text Box
قالب بندی Text Boxدر Google Docs ( پرونده های گوگل )

ما به این واقعیت اشاره کرده ‌ایم که می‌ توانید جعبه متن خود را در ابزار طراحی سفارشی کنید. برخی از اصول اولیه وجود دارد که ممکن است بخواهید آنها را تغییر دهید. می توانید فونت و ظاهر متن را در کادر متن از طریق گزینه های فونت در نوار منو تغییر دهید. تغییر رنگ پس زمینه نیز بسیار آسان است. فقط روی نماد پر کلیک کنید و رنگ خود را انتخاب کنید.

با این حال، برای حاشیه جعبه متن، چند گزینه دارید. وزن حاشیه به ضخامت حاشیه شما اشاره دارد. شما چندین گزینه برای خط تیره از جمله ترکیب های مختلف نقطه و خط تیره دارید. البته می توانید رنگ حاشیه خود را نیز تغییر دهید.

اما در مورد چیزهای پیشرفته چطور؟

از Box به عنوان تنها منبع حقیقت خود استفاده کنید. با ذخیره کردن همه اسناد، برگه‌ها و اسلایدهای Google خود از Google Drive مستقیما در Box، یک مخزن مرکزی برای همه محتوای ارزشمند سازمان خود ایجاد می‌ کنید. ذخیره فایل‌های Google در Box همچنین تضمین می ‌کند که با امنیت و انطباق در سطح سازمانی ما محافظت می‌ شوند، که به شما آرامش کامل را بدون توجه به صنعتتان می ‌دهد.

ایمیل را با Box for Gmail آسانتر کنید

ما می دانیم که شما به دنبال راه هایی برای صرفه جویی در زمان در ایمیل هستید. یکی از موارد مورد علاقه ما دسترسی مستقیم به محتوای Box است و به شما این امکان را می دهد فایل ها را از Box پیوست کنید و پیوست های ایمیل را تنها با چند کلیک در Box ذخیره کنید. به این ترتیب، محتوای حیاتی سازمان شما در Box امن می‌ ماند، و زمان ارزشمندی را به دست می‌آورید.

متن موجود در Text Box تار است، یکی از مشکلاتی که مردم اغلب هنگام ایجاد یک جعبه متن با استفاده از ابزار ترسیم با آن مواجه می شوند این است که متن تار است. متأسفانه راهی برای واضح تر کردن متن در جعبه متن وجود ندارد. با این حال، بسیاری متوجه می شوند که ایجاد یک جدول تک سلولی به جای جعبه متن مشکل آنها را حل می کند. وقتی از این روش استفاده می کنید، متن تار به نظر نمی رسد.

چگونه یک جعبه متن را حذف می کنید؟

برای حذف یک جعبه متن در Google Docs، ابتدا باید روی کادر متن کلیک کنید تا برجسته شود و سپس کلید backspace را بزنید. اگر نظر خود را تغییر دادید و می‌ خواهید پس از حذف آن را برگردانید، به سادگی روی دکمه لغو کلیک کنید یا از میانبر Ctrl+Z استفاده کنید.

چگونه یک Text Box را در Google Sheets اضافه کنید؟

ممکن است مواردی وجود داشته باشد که لازم باشد کادر متنی را در Google Sheets اضافه کنید. فرض کنید می خواهید یک یادداشت یا برچسب به یک برگه خاص اضافه کنید و آن را برجسته کنید.

 

به عنوان مثال، زمانی که یک الگو را از یک وب سایت دانلود می کنید، ممکن است دستورالعمل هایی در مورد نحوه استفاده از الگو در یک جعبه متن در صفحه اول قرار دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و پشتیبانی از چک لیست سایت و رنکینگ سایت خود می توانید وارد سایت نسخه اصلی شوید و یا با مشاورین این مجموعه تماس حاصل نماید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا