دیجیتال مارکتینگ

فریلنسر چیست؟ به چه کسی فریلنسر میگویند؟

فریلنسر چیست؟ یا به چه کسی فریلنسر Freelancer  گفته می شود؟

در دنیای امروزی فریلنسر فردی است که بر اساس هر شغل یا هر وظیفه، معمولا برای کار کوتاه مدت، درآمدی کسب می کند. یک فریلنسر کارمند یک شرکت نیست و بنابراین ممکن است آزاد باشد که مشاغل مختلف را به طور همزمان توسط افراد یا شرکت‌های مختلف انجام دهد، مگر اینکه به صورت قراردادی متعهد به کار انحصاری تا تکمیل یک پروژه خاص باشد.

اساسا شغل آزاد شغلی است که در آن فرد برای خودش کار می کند نه برای یک شرکت. در حالی که فریلنسرها کار قراردادی را برای شرکت‌ها و سازمان‌ها انجام می‌ دهند، اما در نهایت خود اشتغال هستند.

فریلنسرها مسئول همه چیزهایی هستند که کارمندان سنتی انجام نمی دهند. مانند تنظیم ساعات کاری، پیگیری زمان صرف شده در پروژه های مختلف، صدور صورت حساب مشتریان، و پرداخت مالیات شغلی و تجاری خود. فریلنسرها توسط شرکت هایی که در آنها کار می کنند “کارمند” در نظر گرفته نمی شوند، بلکه “پیمانکار” محسوب می شوند.

شغل فریلنسر چیست؟ چرا به آنان فریلنسینگ میگویند؟

فریلنسرها به عنوان کارمندان مستقل در نظر گرفته می شوند و ممکن است کار قراردادی خود را به صورت تمام وقت یا به عنوان یک کار جانبی برای تکمیل استخدام تمام وقت انجام دهند. آنان، به عنوان پیمانکاران مستقل، معمولا برای انجام کار به قراردادهای امضا شده نیاز دارند و با هزینه از پیش تعیین شده بر اساس زمان و تلاش مورد نیاز برای تکمیل کار موافقت می کنند. این کارمزد ممکن است یک کارمزد ثابت یا کارمزد ساعتی، روزانه، یا هر پروژه یا هر اقدام مشابه دیگری باشد.

یک فریلنسر تمایل دارد در بخش خلاق، ماهر یا خدماتی کار کند، مانند فیلم، هنر، طراحی، ویرایش، نسخه برداری، تصحیح، رسانه، بازاریابی، موسیقی، بازیگری، روزنامه نگاری، ویرایش و تولید ویدئو، تولید محتوا، تصویرسازی، گردشگری، مشاوره، سئو سایت، برنامه نویسی کامپیوتر، برنامه ریزی رویداد، عکاسی، ترجمه زبان، تدریس خصوصی، پذیرایی و بسیاری موارد دیگر این چنینی. به دلیل اینکه این افراد قصد دارند به صورت آزاد و پروژه محور در فضای خانه یا هر جایی دور از دسترس افراد کار کنند را فریلنسینگ می گویند.

 

مزایا و معایب فریلنسر چیست؟

مزایا و معایب فریلنسری

مزایای فریلنسر بودن شامل داشتن آزادی کار از خانه یا سایر فضاهای کاری غیر متعارف، برنامه کاری منعطف و تعادل بهتر بین کار و زندگی است. کار آزاد می تواند به نفع افرادی باشد که از کار بیکار شده اند و از بروز بیکاری کلی در یک اقتصاد می کاهد.

معایب فریلنسر شامل عدم اطمینان در مورد درآمد آینده، ثبات شغلی و سازگاری با کار جدید است. همچنین کمبود مزایای کارفرما، مانند بیمه و برنامه های بازنشستگی، و گاهی اوقات نرخ کمتر در هر ساعت در مقایسه با حقوق بگیران شاغل وجود دارد. به غیر از کسانی که در طول همه گیری برای کمک به عدم شیوع بیماری واجد شرایط بودند، مشاغل آزاد واجد شرایط بیمه بیکاری نیستند .

فریلنسینگ چگونه کار می کند؟

فریلنسرها در ازای ارائه نوعی خدمات، مبلغی را می پذیرند. این قرارداد عموما پاره وقت یا کوتاه مدت است. به عنوان مثال، اگر من یک عکاس را استخدام می کردم تا برای من هد شات جدید بگیرد، می توانستم برای آن جلسه به یک فریلنسر پول بدهم و این پایان کار است.

گاهی اوقات افراد به فریلنسرها پول می دهند تا تعداد ساعات مشخصی در هفته یا ماهانه کار کنند. این ترتیب اغلب به عنوان “نگهدارنده” نامیده می شود. نگهدارنده به زمانی اطلاق می شود که شما خدمات یا حق زمان شخصی را حفظ می کنید.

بسیاری از متخصصان حقوقی روی نگهدارنده کار می کنند. آنها هر ماه، صرف نظر از اینکه آن تمام وقت استفاده شده باشد یا خیر، مقدار مشخصی از زمان را به مشتری صورتحساب می‌دهند. این واقعا یکی از ساده ‌ترین و خالص ‌ترین شکل‌های کارآفرینی است: فریلنسر خدمات یا نتیجه خاصی را ارائه می‌ کند و خریدار مستقیما به آنها هزینه می ‌پردازد.

حقوق فریلنسینگ چقدر است؟

طبق مطالعه سال 2021، درآمد متوسط ​​​​فریلنسر 40-38 دلار در ساعت است. البته با تعداد زیادی مشاغل آزاد مختلف، این تعداد می تواند کمی متفاوت باشد. خدمات محتوا نویسی ممکن است فقط 5-10 دلار در ساعت درآمد داشته باشند، در حالی که نقش های مهندسی نرم افزار ممکن است 75 دلار یا حتی صدها دلار در ساعت درآمد داشته باشند. (از ارائه حقوق فریلنسر به تومان در این مقاله معذوریم)

بهتر است نرخ فریلنسری مجموعه مهارت های خاص خود را مقایسه کنید تا برآورد خوبی از درآمد مورد انتظاری که می توانید به عنوان یک فریلنسر کسب کنید به دست آورید.

 

شغلی پردرآمد به نام فریلنسر

فریلنسینگ می تواند مزایای زیادی از جمله برنامه کاری انعطاف پذیر و پتانسیل درآمد بالاتر در صنایع خاص را به همراه داشته باشد. به عنوان مثال، توسعه دهندگان نرم افزار که به صورت مستقل کار می کنند، معمولا می توانند نرخ درآمد خود را تعیین کنند. اگر کنجکاو هستید که به عنوان یک فریلنسر کار کنید، انواع شغل ها و صنایع مختلفی وجود دارد که می توانید انتخاب کنید. برخی از مشاغل فریلنسری پردرآمد و شناخته شده در جهان به صورت زیر است:

 • طراح وب سایت
 • برنامه نویسی کامپیوتر
 • طراح گرافیک
 • آموزش خصوصی
 • متخصص بازاریابی
 • حسابدار
 • نویسنده
 • متخصص شبکه های اجتماعی
 • کپی رایتر

 

چه نوع کاری می توانیم با فریلنسرها انجام دهیم؟

شرکت‌ها نسبت به استخدام فریلنسرهایی که انواع مختلفی از کارها را انجام می ‌دهند بسیار بازتر می ‌شوند و علاقه ‌مندتر می ‌شوند. بنابراین فریلنسر برای نقش های مختلف بسیار قابل قبول تر شده است.

 • مشاغل پشتیبانی ادمین
 • طراحی و مشاغل خلاقانه
 • مشاغل نویسندگی
 • مشاغل توسعه وب، موبایل و نرم افزار
 • مشاغل حسابداری و مشاوره
 • مشاغل حقوقی
 • مشاغل علم داده و تجزیه و تحلیل
 • مشاغل فروش و بازاریابی
 • مشاغل خدمات مشتری
 • مشاغل فناوری اطلاعات و شبکه
 • مشاغل مهندسی و معماری
 • مشاغل ترجمه

استخدام فریلنسر

در صورتی که فریلنسر هستید و در دیجیتال مارکتینگ فعالیت دارید، میتوانید با خط پشتیبانی آژانس دیجیتال مارکتینگ نسخه اصلی در ارتباط باشید و پس از ارسال رزومه دعوت به همکاری شوید.

نسخه اصلی در عناوین زیر دعوت به همکاری مینماید:

 1. استخدام تولید کننده محتوا
 2. طراح وب سایت
 3. برنامه نویس مسلط
 4. متخصص سئو و بهینه سازی سایت
 5. استخدام پشتیبان سایت
 6. سازنده ویدئو های تبلیغاتی (تیزر)
 7. ادمین اینستاگرام و سایر شبکه های مجازی
امتیاز خود را ثبت کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا