کاتالوگ دیجیتال چیست و چه کاربرد مهمی دارد؟

کاتالوگ دیجیتال

کاتالوگ دیجیتال ابزاری ضروری برای فروش و بازاریابی هستند. آنها به عنوان بخش مرکزی و مادی بسیاری از مشاغل عمل می کنند. سال‌ هاست که کاتالوگ‌ها منبع سنتی و ثابت شده اطلاعات برای بسیاری از مردم بوده‌ اند.

 

کاتالوگ محصولات دیجیتال یک ابزار فوق العاده قدرتمند برای سازمان اطلاعات شما است. اغلب به عنوان نسخه دیجیتالی یک کاتالوگ چاپی توصیف می شود، اما بسیار بیشتر از این معنی است.

کاتالوگ محصولات دیجیتال چیست؟

کاتالوگ محصولات دیجیتال ابزاری است که به تولید کنندگان برند، تیم‌ هایشان و توزیع ‌کنندگان اجازه می ‌دهد به محتوای به ‌روز و دقیق محصول دسترسی داشته باشند که به آسانی در دسترس و استفاده آسان است.

یک کاتالوگ محصولات دیجیتال به شما امکان می دهد:

ایجاد کاتالوگ های سفارشی و بروزی را ایجاد کنید.

فیلتر کردن محصولات بر اساس ویژگی های خاص.

محصولات خود را با روشی تمیز و آسان برای نمایندگان فروش به نمایش بگذارید. و دسترسی به اطلاعات محصول را برای کل سازمان خود فراهم کنید.

نکته: به طور خلاصه، کاتالوگ های دیجیتال باید یک ابزار مهم در جعبه ابزار تجارت الکترونیک شما است”.

کاتالوگ دیجیتال چیست؟

کاتالوگ دیجیتال یک فایل کامپیوتری یا وب سایت است که برای ارائه نمونه هایی از کار یا محصولات یک فرد ارائه شده توسط یک تجارت در قالب دیجیتال استفاده می شود. اینها اغلب از طریق ترکیبی از تصاویر گرافیکی، مانند تصاویر یک محصول، همراه با متنی که توضیحات و اطلاعات اضافی را ارائه می دهد، اجرا می شوند. چنین کاتالوگ‌هایی می‌ توانند توسط خرده ‌فروشان آنلاین استفاده شوند و به مشتریان این امکان را می‌ دهند تا محصولات را به ‌صورت آنلاین مشاهده کنند و سپس آن محصولات را مستقیما یا از طریق یکی از مشاوران فروش سفارش دهند. یک کاتالوگ دیجیتال همچنین می تواند برای ارائه مجموعه ای از اطلاعات در قالب دیجیتال، مانند نمونه هایی از کار یک هنرمند یا منابع مشترک در یک سازمان استفاده شود.

مطالعه بیشتر: راهکار گوگل برای خرده فروشان اینترنتی

کاربردهای کاتالوگ دیجیتال چیست و چگونه می توانیم یک کاتلوگ ایجاد کنیم؟

کاتالوگ های دیجیتال یک بخش حیاتی از استراتژی های بازاریابی کسب و کار هستند. آنها به شما اجازه می دهند خط تولید خود را با مشتریان به اشتراک بگذارید. با انتقال از کاتالوگ های چاپی، می توانید به کاربران بیشتری در قالب جذاب تر دسترسی پیدا کنید. روندهای کاتالوگ دیجیتال را حتما مطالعه کنید.

کاربرد کاتالوگ دیجیتال
کاربرد و ایجاد کاتالوگ دیجیتال

برای ایجاد یک کاتالوگ دیجیتال موثر، اکثر برندها و کسب و کارها به نرم افزارها و پلتفرم هایی تکیه می کنند که به شما امکان می دهد تصاویر و جزئیات محصول را سفارشی کنید. نرم افزار کاتالوگ های دیجیتال تعاملی و جذاب را مدیریت می کند و کاربران را با تجربه برندینگ شما درگیر می کند.

مزایای کاتالوگ دیجیتال چیست؟

 • کاهش هزینه برای عملیات پردازش داده ها
 • بهبود رضایت مشتری
 • سفارش دقیق
 • سازگاری بهبود یافته با فرآیندهای خرید
 • هزینه های اداری داخلی کمتر

چرا از کاتالوگ های دیجیتال استفاده کنیم؟

 1. مشتریان می توانند از هر کجا به کاتالوگ شما دسترسی داشته باشند
 2. قابلیت اشتراک گذاری بیشتری نسبت به کاتالوگ های چاپی دارند
 3. آنها می توانند انواع چند رسانه ای، از جمله صدا و تصویر را با هم ادغام کنند
 4. کاتالوگ خود را با فروشگاه اینترنتی خود یا سایر منابع آنلاین متصل کنید
 5. آنها را می توان راحت تر از کاتالوگ های چاپی به روز کرد
 6. هزینه چاپ و توزیع بسیار پایین است
 7. از کاتالوگ خود برای ارزیابی داده های کلیدی مشتری استفاده کنید
 8. یک کاتالوگ دیجیتال باید به عنوان توسعه کاتالوگ چاپی موجود شما عمل کند

چگونه کاتالوگ دیجیتال می توانند در تجارت الکترونیک مفید باشد؟

بسیاری از صنایع ها به کاتالوگ محصولات خود متکی هستند. کاتالوگ های چاپی همیشه یک ابزار بازاریابی ضروری برای تجارت در حوزه های B2B یا B2C بوده اند. با این حال، تجارت الکترونیک جهانی در حال توسعه است و افراد بیشتری به خرید آنلاین می پردازند. این برای بسیاری از صنایع چالشی ایجاد می کند زیرا آنها به کار با کاتالوگ های چاپی عادت کرده اند، و بنابراین همگام شدن با روندها برای آنها دشوار است.

شایان ذکر است که بدانید فاصله زیادی بین کاتالوگ B2C و کاتالوگ B2B وجود دارد. خریداران B2B به دنبال محصولات خاص و اطلاعات محصول مورد نیاز خود هستند. خریداران B2C در حال مرور هستند و به راحتی تحت تأثیر معاملات و تبلیغات قرار می گیرند.

تفاوت بین کاتالوگ دیجیتال با کاتالوگ کاغذی چیست؟

تفاوت های کلیدی بین کاتالوگ دیجیتال و کاتالوگ کاغذی وجود دارد. همانطور که گفته شد، یک کاتالوگ چاپی کاغذی به طور کلی شامل مجموعه ای از هر محصولی است که دارید یا می توانید منبع آن را تهیه کنید. اما یک کاتالوگ دیجیتال حاوی تک تک محصولات موجودی شما است. و این کار را بدون به خطر انداختن قابلیت استفاده آن انجام می دهد.

تفاوت کاتالوگ دیجیتال و کاغذی
چه تفاوت هایی بین کاتالوگ دیجیتال و کاتالوگ کاغذی وجود دارد؟

این به خاطر دو چیز است:

شما می توانید به راحتی  و بدون هزینه اضافی  دسته بندی محصولات، لیست ها و راهنمای سفارش ایجاد کنید. این به مشتریان شما امکان دسترسی آسان به محصولاتی که معمولا خریداری می کنید را می دهد.

فناوری جستجوی قوی که جستجو، فیلتر کردن و مرتب‌ سازی کاتالوگ محصولات را آسان می‌ کند. مشتریان می توانند محصولات جدیدی را که در غیر این صورت هرگز نمی دیدند کشف کرده و در مورد آنها بیاموزند.

این تفاوت مهمتر از آن چیزی است که به نظر می رسد.

بهترین نرم افزار مدیریت کاتالوگ B2B

ما می دانیم که کاتالوگ تجارت الکترونیک دیجیتال B2B دارایی بزرگی برای عمده فروشان و توزیع کنندگان دارد. اما تنها با مدیریت موفق کاتالوگ به آن دارایی تبدیل می شود. و مدیریت کاتالوگ B2B تنها با نرم افزار مدیریت کاتالوگ مناسب امکان پذیر است. ما همچنین می توانیم در طراحی کاتالوگ تجارت الکترونیک به شما کمک کنیم .

خوشبختانه، “توانایی مدیریت کاتالوگ تجارت الکترونیک B2B شما در بسیاری از راه حل های تجارت الکترونیک B2B تعبیه شده است. این یکی از مزایای بی شمار تجارت الکترونیک B2B است”.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید وارد سایت نسخه اصلی شوید و مقالات کاتالوگ دیجیتال را به طور کامل مطالعه نماید.

امتیاز خود را ثبت کنید

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here