از سئو ارزان قیمت استفاده نکنید!

سئو ارزان قیمت
معایب و مزایای سئو ارزان قیمت چیست؟

سئو ارزان قیمت شاید یک پیشنهاد وسوسه انگیز برای صاحب وب سایت باشد. اما این نوع از بهینه سازی موتورهای جستجو میتواند صدماتی به آینده وب سایت داشته باشد که قابل جبران نباشد. بهتر است با آژانس دیجیتال مارکتینگ نسخه اصلی همراه باشید تا بدانید سئو ارزان چه مضرراتی دارد.

در زمان فعلی که اکثر بیزینس‌من ها متوجه اهمیت تبلیغات و بازاریابی اینترنتی هستند و دیگر تبلیغات سنتی پاسخگو نیست، به سوی آژانس های تبلیغاتی و تیم های تولید محتوا و سئو روی آورده اند. به همین سبب متوجه اختلاف قیمت زیادی در میان دیجیتال مارکتر ها می‌شوند. با توجه به محدودیت بودجه تبلیغاتی پیش‌رو، انتخاب آنان ارزان قیمت‌ترین سرویس دهندگان خدمات از جمله سئو است.

اما سئو با قیمت ارزان مضرراتی دارد که ممکن است در آینده گریبان‌گیر سایت شود و در نهایت نه تنها سود و منفعتی به همره نداشته باشد، بلکه سبب ضرر زیادی نیز بشود.

سئو ارزان قیمت، قطعا به سبب یک سری تقلب ها میسر خواهد شد. گوگل نسبت به این تقلب ها حساس است و الگوریتم های زیادی را برای برخورد با این نوع از سئو کلاه سیاه در نظر گرفته است. خدمات «سئو ارزان» چرا ضرر دارد؟ آیا سئو ارزان بر آینده بیزینس تاثیر دارد؟

سئو ارزان قیمت
روش کار در سئو ارزان قیمت چیست؟

 

سئو ارزان قیمت چیست؟

سئو ارزان قیمت در واقع به معنای ارائه خدمات سئو سایت با تعرفه های خارج از عرف است. باید بدانید که سئو یک نوع از خدماتی است که چند پرسنل از یک شرکت سئو سایت را به خود اختصاص میدهد و هر روزه آنان مشغول خدماتی هستند که منجر به بهینه سازی سایت برای نمایش در نتایج جستجو دارد. در سئو ارزان قیمت، این نفرات هریک به گونه‌ای حذف میشوند و استفاده از روبات ها جایگزین پرسنل خواهد شد. به همین سبب تعرفه سئو در شرکت ها ارزان‌تر از سایر شرکت‌های سئو خواهد بود.

نکته مهم:

بدانید که نقش محتوا و تولید محتوای یونیک برای یک سایت و نتیجه گرفتن از سئو سایت بسیار مهم است. در خدمات سئو ارزان، اولین راهکار به صرفه بودن برای شرکت سئو‌کار، استفاده از محتوای کپی است. استفاده از اینگونه محتوا با جریمه‌ گوگل مواجه خواهد شد!

 

آیا سئو ارزان قیمت خوب است؟

SEO “سئو” برای کسب رتبه در نتایج گوگل از همان زمان طراحی وب سایت باید با قوانین خاص خود اجرا گردد. نتایج سئو و بهینه سازی سایت، نسبت به میزان رقابت در کلمه کلیدی مد نظر، زمان بر و هزینه بر است. این هزینه ها کمی قابل محاسبه و ارزیابی است.
تولید محتوا یکی از لازمه های سئو موفق است. شرکت های سئو که قیمت ارزان برای خدمات سئو عنوان میکنند، معمولا از مقاله‌های کپی استفاده میکنند. در واقع اگر مقاله‌های یونیک توسط محتوانویس برای سایت ارائه شود، نفر دومی نیز باید محتوا را سئو نماید. اما چون سئو ارزان سبب شده که محتوای تکراری جایگزین محتوای یونیک شود، نفر دوم نیز خود به خود حذف میگردد. دقیقا محتوای کپی خود سئو شده است و هزینه محتوا و سئو شدن را کسی دیگر پرداخت نموده است.
گوگل “پنالتی شدن سایت” را جریمه افرادی میکند که به نوعی برای کار دیگران ارزش قائل نیستند و حقوق کپی رایت را نادیده میگیرند.
مورد دیگری که سبب ارزان‌تر شدن سئو سایت می‌شود، استفاده از بک لینک های رایگان است. روش ساخت بک لینک در سئو های ارزان قیمت به صورت غر اصولی و معمولا توسط روبات‌ها انجام میشود. به همین منظور، هزینه برای دریافت بک لینک‌های قوی و مرتبط پرداخت نمیشود و اکثر لینک سازی‌ها در وب سایت‌هایی است که اسپم هستند و یا انبوهی از لینک‌های نا‌مرتبط در آن یافت می‌شود.

روش کار در سئو ارزان

روش‌ کار در سئو ارزان به موارد زیر ختم میشود:

استفاده از کلمات کلیدی ساده

در هر کسب و کاری، رقابت بر سر کلید واژه‌هایی است که از آن به کلمات کلیدی یاد میکنند. اما کلمات زیادی است که به آن شغل مرتبط است اما ارزشی برای سئو ندارد. وقتی که برای آن کلمات صرف میشود کم است و به علت عدم بازدهی ارزشی برای سایت نخواهد داشت. این کلمات شاید در نتایج اول گوگل نمایش داده شود، اما کلیک کنندگان روی آن کلمه برای صاحبان سایت درآمد‌زایی نخواهند داشت.

بهره گیری از سئو کلاه سیاه

بهره بردن از روش‌های سئو کلاه سیاه، یعنی استفاده از تکنیک هایی که توسط گوگل خارج از عرف شناخته میشود و حتما یک روز توسط الگوریتم‌های گوگل جریمه خواهد شد. استفاده زیاد از کلمات کلیدی، محتوای کپی، لینک‌های PBN، کلمات نامرتبط، باز شدن اتومات در صفحات دیگر و چند مورد دیگر که به عنوان سئو کلاه سیاه شناخته میشود، جز روش سئو‌های ارزان قیمت می‌باشد. قطعا سایت مد نظر جریمه خواهد شد.

توضیح اینکه: جریمه های گوگل میتواند برای همیشه باشد. یعنی سایت و دامنه خود را باید برای همیشه از دست بدهید.

 

امتیاز خود را ثبت کنید

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here