سئوطراحی سایت

صفحات AMP چیست و چه تاثیری در پیشرفت سایت دارد؟

افزونه AMP فناوری ایجاد شده توسط گوگل است که سرعت مرور اینترنت را برای کاربران در دستگاه های تلفن همراه افزایش می دهد. این امر از طریق ایجاد “صفحاتAMP ” در یک وب سایت به دست می آید. این صفحات کمتر به کدهای شخص ثالث، اسکریپت ها، ابزارک ها و منابع دیگر متکی هستند. اما بهتر است که بدانیم AMP چیست؟

این بدان معناست که وب ‌سایت‌های دارای AMP بسیار سریع ‌تر از صفحات وب معمولی هستند. اگر کاربر تلفن همراه دارای پهنای باند محدود، اتصال آهسته یا محدودیت‌های داده سخت باشد، بسیار مهم است. این سرعت تفاوت زیادی ایجاد می کند. صفحات وب آهسته تر، نرخ پرش را افزایش می دهند، و این احتمال وجود دارد که بازدید کننده شما خرید کند. صفحات AMP می توانند تبدیل و فروش را افزایش دهند.

فناوری AMP از دید گوگل

 Google اغلب هنگام نمایش نتایج جستجو به کاربران تلفن همراه، صفحات وب سریعتر را به صفحات وب کندتر اولویت می دهد. وقتی در حال ساخت یک وب سایت هستید ، مهم است که بدانید بهترین سازنده وب سایت چگونه صفحات AMP را مدیریت می کند. اگرچه صفحات  AMP در بسیاری از شرایط مفید هستند، اما برای انواع خاصی از عملکردهای وب مانند تجارت الکترونیک، ویجت‌های تعاملی، پردازش پرداخت یا تبلیغات نیز اشکالاتی وجود دارد. برای انتخاب ترکیب مناسب برای وب سایت یا فروشگاه آنلاین خود، باید سرعت و راحتی را برای کاربران تلفن همراه با قرار دادن موتور جستجو و ویژگی های وب سایت شخص ثالث متعادل کنید.

گوگل اکثر صفحات AMP را در حافظه پنهان نگه می دارد، اما می توانند توسط ناشران و اشخاص ثالث نیز نگهداری شوند. به گفته گوگل، صفحات AMP ارائه شده در جستجوی گوگل از یک دهم داده های صفحات استاندارد استفاده می کنند و به طور معمول در کمتر از یک ثانیه بارگذاری می شوند.

صفحات AMP بر روی SEO

صفحات AMP چه کاری انجام می دهد؟

AMP  صفحات وب سریع تری را برای کاربران موبایل ایجاد می کند. نرم افزار سایت ساز با ایجاد خودکار یک صفحه وب جایگزین با قابلیت AMP برای هر صفحه وب معمولی در وب سایت شما به این امر دست می یابد. اگر وب سایت شما دارای AMP فعال است، احتمالا صفحات AMP شما در جستجوهای وب از یک دستگاه تلفن همراه نشان داده می شود.

هنگامی که یک کاربر تلفن همراه روی یک نتیجه جستجوی AMP کلیک می کند، سازنده وب سایت شما به طور خودکار صفحه AMP را ارائه می دهد. همچنین می‌توانید URL های هدایت ‌شده خود را برای هدایت کاربران تلفن همراه به نسخه‌های AMP صفحات وب استاندارد خود تنظیم کنید.

AMP، تنها بر یک جنبه از مرور تلفن همراه متمرکز است: سرعت.

سرعت وب سایت شما برای کاربران موبایل بسیار مهم است و می تواند تاثیر خیلی مثبت و مفیدی در سئو سایت داشته باشد. حتی یک یا دو ثانیه بیشتر برای دانلود یک صفحه می تواند به میزان قابل توجهی نرخ تبدیل را افزایش دهد و باعث شود افراد وب سایت شما را ترک کنند. اما، صفحات AMP به برخی معاوضه‌ها نیاز دارند درک آن‌ها هنگام ایجاد یک وب‌ سایت تجارت الکترونیک یا کسب ‌و کار کوچک مهم است.

 

ویژگی ها و مزایای AMP

صفحات AMP در صورت استفاده صحیح می توانند مزایای قابل توجهی داشته باشند. آنها به میزان قابل توجهی مدت زمان رندر و نمایش وب سایت ها را در دستگاه های تلفن همراه کاهش می دهند. یک صفحه AMP می تواند در یک ثانیه یا کمتر رندر شود، در مقایسه با چهار ثانیه یا بیشتر برای صفحات وب معمولی. این بدان معناست که کاربران بیشتر احتمال دارد صفحات AMP را بخوانند و با آنها تعامل داشته باشند.

یک ارتباط بسیار قوی بین زمان بارگذاری صفحه و نرخ پرش وجود دارد، زمانی که کاربر از یک صفحه در وب سایت شما بازدید می کند و بلافاصله بدون تعامل بیشتر آن را ترک می کند. گوگل متوجه شد که 40 درصد از مصرف کنندگان وب سایتی را ترک می کنند که بارگذاری آن بیش از سه ثانیه طول می کشد.

هر چه وب سایت شما سریعتر بارگذاری شود، احتمال اینکه بازدید کننده به تعامل و خرید از شما ادامه دهد بیشتر است. ساده کردن صفحات ، به عنوان مثال از طریقAMP ، نرخ تبدیل را نیز افزایش می دهد. 70 درصد از مصرف کنندگان می گویند که یک وب سایت کند احتمال خرید آنها را کاهش می دهد. تاخیر یک ثانیه ای می تواند منجر به کاهش 7٪ در تبدیل شود. سازنده وب سایت به طور خودکار صفحات AMP را برای انواع محتوای خاص ایجاد می کنند. همچنین می توانید ابزارهای خاصی را بیابید که صفحات AMP را ایجاد می کنند. این کار ساخت صفحات AMP را در یک سازنده وب سایت بدون تلاش زیاد شما سریع و آسان می کند. اگر از سازنده وب سایت استفاده نمی کنید، ایجاد صفحه AMP می تواند چالش برانگیز باشد.

صفحات AMP با سه جزء اصلی زیر ساخته می شوند که به شرح زیر می باشد:

AMP HTML

AMP HTML اساسا HTML است فقط با برخی محدودیت‌ها برای عملکرد قابل اعتماد. ساده ترین فایل AMP HTML به شکل زیر است:

بیشتر تگ‌ها در AMP HTML تگ‌های معمولی HTML هستند، با این حال، برخی از تگ‌های HTML با برچسب‌های خاص AMP جایگزین می‌ شوند. این تگ‌های سفارشی اجزای AMP HTML نامیده می ‌شوند و الگوهای تگ‌های رایج را برای پیاده ‌سازی به روشی کارآمد آسان می ‌کنند. صفحات AMP توسط موتورهای جستجو و سایر پلتفرم ها توسط تگ HTML کشف می شوند.

AMP JavaScript (JS)

کتابخانه AMP JS رندر سریع صفحات AMP HTML را تضمین می کند. کتابخانه JS تمامی بهترین شیوه های عملکرد AMP مانند CSS درون خطی و راه اندازی فونت را اجرا می کند، این کار بارگیری منابع را مدیریت می کند و تگ های HTML سفارشی را برای اطمینان از ارائه سریع صفحه به شما می دهد.

حافظه پنهان AMP

Google AMP Cache برای ارائه صفحات HTML ذخیره شده AMP استفاده می شود. AMP Cache یک شبکه تحویل محتوا مبتنی بر پروکسی است که برای ارائه تمام اسناد معتبر AMP استفاده می شود. کش صفحات AMP HTML را واکشی می کند، آن ها را کش می کند و عملکرد صفحه را به طور خودکار بهبود می بخشد.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا