سئو

الگوریتم رنک برین Algorithm Rankbrain

الگوریتم رنک برین Algorithm Rankbrain مجموعه ای از قوانین است که گوگل برای کسب بهترین امتیاز به محتوا‌های پاسخگو از آن بهره میبرد.

RankBrain الگوریتم جدید گوگل
گوگل از یادگیری ماشینی، به عبارت دیگر یادگیری خودکار، برای بهینه سازی کیفیت نتایج جستجوی خود استفاده می کند.

اخیراً مشخص شد که گوگل از هوش مصنوعی مبتنی بر فناوری یادگیری ماشینی در قالب الگوریتم جدیدی به نام Rank Brain استفاده می‌کند تا به آن کمک کند نتایج جستجوی خود را مرتب کند.

آیا می دانید که الگوریتم رنک برین چگونه کار می کند و با یک سیستم رتبه بندی عمومی گوگل مطابقت دارد؟ در اینجا قصد داریم که در مورد RankBrain به شما بگوییم.

با نسخه اصلی همراه باشید:

 

 

الگوریتم رنک برین/ Algorithm Rankbrain

Algorithm Rankbrain (به معنی: مغز رتبه) نامی است که گوگل به الگوریتمی مبتنی بر هوش مصنوعی خود داده است که به گوگل اجازه می دهد تا نتایج پرس و جوها را در موتور جستجوی خود بهینه کرده و بهترین نتیجه را واجد شرایط رتبه های برتر کند.

یادگیری ماشینی توانایی یک کامپیوتر برای آموزش یادگیری جدید بدون دخالت انسان یا برنامه ریزی دقیق است.

هوش مصنوعی مربوط به لحظه ای است که یک کامپیوتر به همان سطح هوشی یک انسان به معنای کسب دانش می رسد و هم دانش آموزش داده شده را با هم ترکیب می کند و هم بر اساس دانش خود ارتباطات جدید ایجاد می کند.

الگوریتم رنک برین Algorithm Rankbrain

 

آیا می دانید تفاوت بین یادگیری ماشین و هوش مصنوعی چیست؟

از نظر Algorithm Rankbrain تفاوت کم است، شما می توانید این دو عبارت را به جای هم استفاده کنید. ممکن است اصطلاح «یادگیری ماشینی» را برای توصیف نوع خاصی از هوش مصنوعی که به کار گرفته شده است بشنوید.

الگوریتم رنک برین روش جدیدی برای تجزیه و تحلیل نتایج جستجو است، Rankbrain بخشی از الگوریتم‌های جستجوی جهانی است که توسط Google برای مرتب‌سازی میلیاردها صفحه و یافتن مواردی که برای جستجوهای خاص مرتبط هستند استفاده می‌شود.

نام این الگوریتم گوگل چیست که نتایج جستجو را اینقدر دقیق اصلاح می کند؟

در سال 2013 گوگل این الگوریتم را دوباره طراحی کرد و نام آن را مرغ مگس خوار گذاشت.

آیا RankBrain همان مرغ مگس خوار است؟

ما RankBrain را یک طرف مرتبط با الگوریتم مرغ مگس خوار (Hummingbird) می دانیم. مرغ مگس خوار الگوریتم جستجوی جهانی است درست مانند موتور خودرو، موتور جهانی نیز می تواند از چندین قسمت تشکیل شده باشد. به طور مشابه مرغ مگس خوار بخش های مختلفی را در بر می گیرد که RankBrain یکی از جدیدترین آنها است.

به همین ترتیب مرغ مگس خوار از قسمت های دیگری مانند Pinguin، Panda، PayDay تشکیل شده است که برای مبارزه با هرزنامه ها طراحی شده است؟

الگوریتم پنگوئن (Google Pigeon) برای بهبود نتایج محلی،

Top Heavy برای کاهش صفحات با محتوای تبلیغاتی سنگین،

Mobile Friendly برای تقویت صفحات سازگار با موبایل،

Pirate برای مبارزه با نقض حق نسخه‌برداری طراحی شده است.

نمودار دانش
نمودار دانش پایگاهی از اطلاعات پیرامون یک موضوع و روابط مربوط به همین موضوع است. این تمام اطلاعاتی است که هنگام تایپ به عنوان مثال “Mickael Jackson” نمایش داده می شود. بیوگرافی، عکس های او، آلبوم ها و عناوین او و همچنین اخبار مربوط به او را خواهید دید.

مطالعه بیشتر:

گوگل چگونه کار میکند؟

امتیاز خود را ثبت کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا