رتبه سایت در آلکسا

رتبه سایت در آلکسا | 5 راه بهبود سریع رتبه

رتبه سایت در آلکسا چه تاثیری در روند مدیریت سایت و سئو دارد؟ 5راه بهبود سریع رتبه در آلکسا کدام است؟ اصلا آیا رتبه آلکسا مهم است؟ چرا برخی افراد نسبت به دستکاری رتبه آلکسا اقدام میکنند؟

با نسخه اصلی همراه باشید تا همه چیز را در مورد آلکسا بدانید.

همه سئو کاران به دنبال رتبه های بالا در رنکینگ گوگل هستند! در نگاهی دیگر مخاطبین یک سایت، چگونه متوجه میشوند که سایت موفق است یا خیر؟ افرادی که اطلاعات جزئی در خصوص دیجیتال مارکتینگ دارند از ابزاری خاص برای یافتن رتبه سایت مد نظر استفاده میکنند و آن ابزار آلکسا نام دارد.

 

رتبه سایت در آلکسا

به عنوان یک وبمستر چیزی که برای شما مهم است رتبه سایت در گوگل است. اما برای اینکه بدانید از چه طریقی رتبه سایت خود را ارتقا دهید، باید از ابزاری به نام آلکسا استفاده کنید.

رتبه سایت در الکسا

رتبه سایت در آلکسا از یک سیستم رتبه بندی در جهان تبعیت میکند که میلیون ها سایت را در خود رتبه بندی نموده است. البته استراتژی رتبه بندی در آلکسا بر اساس محبوبیت سایت محاسبه میشود. هر چه رتبه سایت شما پایین تر باشد، سایت شما بازدیدکننده ی بیشتر و درصد محبوبیت بیشتری دارد. ا یادتان باشد که:

رتبه آلکسا بر اساس معیار های تعیین کننده آلکسا در میانگین زمانی 3 ماه می باشد!

آنچه در ادامه خواهید خواند:

رتبه آلکسا چیست؟

نحوه محاسبه رتبه آلکسا چگونه است؟

مزایای داشتن رتبه پایین در آلکسا چیست؟

5راه بهبود سریع رتبه در آلکسا

سایت هایی که در آلکسا بالاترین هستند

 

به عبارتی ساده هرچه رتبه سایت در نمودارهای آلکسا، پایین تر باشد، آن سایت محبوب تر است. اما چگونه بتوانیم رتبه سایت خودمان را کاهش دهیم؟

رتبه آلکسا

آلکسا میگوید: هرچه رتبه بندی سایت شما کمتر باشد، سایت شما پرطرفدار تر است و این آنالیز توسط معیارهای خود آلکسا محاسبه میشود. همچنین عملکرد های سایت را با توجه به معیار های KPI تجزیه و تحلیل می نماید و در میان میلیون ها وب سایت، به سایت شما امتیاز می دهد.

آیا رتبه آلکسا در معیار های سئو سایت و دیجیتال مارکتینگ مهم است؟

 

آلکسا چگونه سایت را رتبه بندی میکند؟

رتبه آلکسا با در نظر گرفتن ترافیک سایت (به صورت تخمینی) و همچنین رفتار سنجی کاربر در طول بازه زمانی 3 ماه گذشته محاسبه میشود. ترافیک سایت و تعاملی که از داده های ارسالی به آلکسا میباشد معیار اصلی رتبه بندی در آلکسا است.

اگر میخواهید از نمودار رتبه بندی آلکسا بازدید کنید میتوانید از لینک زیر نسبت به دانلود اکستنشن افزونه آلکسا بر روی کروم اقدام کنید. در ادامه به شما توضیحات بیشتری خواهیم داد تا کاربری راحتی را تجربه کنید.

download alexa toolbar

 

 

 

رتبه آلکسا

با دانلود افزونه آلکسا برای مرورگر کروم، میتوانید رتبه آلکسا سایت بازدید شده را تماشا کنید. همچنین داده های ترافیکی را به سرور مرکزی آلکسا ارسال میکند و آدرس IP شما و همچنین آدرس اینترنتی که بازدید کردید را ثبت مینماید.

 

داده های آلکسا و رتبه بندی سایت بر اساس معیار های از پیش تعیین شده هر بازه 3 ماه تغییر میکند. یعنی اعدادی که شما ملاحظه میکنید میانگین 3 ماهه گذشته است. این داده ها بر اساس سیستم پانل داده جهانی و همچنین داده های ارسالی کاربرانی است که همچون از طریق مرورگرهای:

 1. Internet Explorer اینترنت اکسپلورر
 2. Google Chrome گوگل کروم
 3. Firefox فایرفاکس

و سایر مرورگر های رسمی استفاده میکنند. تعداد بازدید ها توسط آلکسا محاسبه میشود، اما بازدید های یک نفر در طول یک روز، تنها یک بار محاسبه خواهد شد.

پارامتر های مورد ارزیابی برای آلکسا و رتبه بندی فردی بر اساس دو مورد می باشد:

 1. بازدید کنندگان روزانه منحصر به فرد (تعداد افرادی که در طول یک روز از سایت بازدید میکنند)
 2. میانگین بازدید از صفحات یک سایت (تعداد دفعاتی که یک آدرس مورد بازدید قرار گرفته است)

 

آلکسا دقیق است؟

سوالی که پیش می آید اینست: آیا رتبه بندی آلکسا بر اساس معیار هایی که دارد، دقیق است؟ در جواب باید گفت: خیر، شاید رتبه بندی در این ابزار ارائه شده معیار خوبی برای سنجش سایت ها در مراحل غیر حرفه ای باشد، اما باید ذکر کرد که رتبه آلکسا لزوما دقیق نیست و باید از سایر ابزارهای دیگر در فرآیند سئو و دیجیتال مارکتینگ بهره برد.

ابزار دیگری که توسط وبمستر ها کاربرد دارد گوگل آنالیتیکس است. در واقع همین ابزار بیانگر نادقیق بودن آلکسا می باشد.

گوگل آنالیتیکس چیست و چه کاربردی دارد؟

آلکسا و آنالیتیکس

در مقابل آلکسا، ابزار گوگل آنالیتیکس نقش دارد! ابزاری که با قدرت در اختیار وب مستر هاست و کنترل ورودی های سایت را در اختیار آنان قرار میدهد. اما آلکسا به علت محدودیت هایی که در مقابل گوگل آنالیتیکس دارد، از محبوبیت کمتری برخوردار است. همچنین ارزیابی توسط آلکسا شرایطی دارد که برای همگان راحت نیست. اما با همه ی این وجود، رتبه بندی آلکسا برای وب مستر ها و کاربران حرفه ای مهم است.

الکسا و انلیتیکس

 

تقلب در رتبه بندی آلکسا

با ایجاد نمودن تغییراتی در کد جاوا اسکریپت در باز کردن URL های سایت، میتوانید به صورت مصنوعی در رتبه بندی آلکسا تقلب کنید. در واقع با باز شدن صفحات در یک پنجره جدید، رتبه شما کاهش پیدا میکند. اما این روش به شدت توصیه نمیشود زیرا در ux سایت تاثیر منفی خواهد داشت.

وقتی خودتان خواسته اید مطلبی را مطالعه نمایید و بخاطر آن صفحات زیادی را در پنجره های جدید بازکردید، اذیت نشدید؟

اما اگر به دنبال بهترین راه برای کاهش رتبه در آلکسا هستید، بهتر است به صورت منظم تولید محتوا نمایید.

چگونه مجتوای یونیک تولید کنیم؟

تقلب در رتبه بندی آلکسا، تنها یک روش موقت است و در دراز مدت تاثیری نخواهد داشت.

روش بازدید رتبه آلکسا

میتوانید با بازکردن لینک زیر و قرار دادن URL مورد نظر، رتبه سایت را در آلکسا ببینید. در ادامه مطلب به شما آموزش خواهیم داد که چگونه رتبه آلکسا خود را کاهش دهید. (فراموش نشود که کاهش رتبه در آلکسا یعنی بهبود رتبه)

alexa rank checker

رتبه سایت در آلکسا

با کمک سایت آلکسا، خیلی راحت میتوانید با قراردادن URL مد نظر رتبه بندی آلکسا را مشاهده نمایید. اگر به دنبال درآمد از تبلیغات در سایت خود هستند و میخواهید مرجعی برای قراردادن تبلیغات بنری باشید و یا اینکه رپورتاژ آگهی ثبت نمایید، باید رتبه آلکسا قابل قبولی داشته باشید.

 

معایب و مزایای رتبه آلکسا چیست؟

بهتر است که معایب و مزایای رتبه بندی در آلکسا را هم مد نظر قرار دهید.

معایب آلکسا

 • سایت های زیادی هستند که ترافیک بالایی دارند، اما در رتبه آلکسا رتبه خوبی ندارند، علت محدودیت آلکسا است که باید کاربران یک سایت از افزونه های آلکسا بهره ببرند و در غیر این صورت رتبه یک سایت مورد خدشه قرار میگیرد.
 • ارزیابی یک سایت توسط آلکسا مرجع معتبری نیست چون سایت ها میتوانند به راحتی در این رتبه بندی تقلب کنند!
 • رتبه بندی در آلکسا به دامنه اصلی محدود است و زیر دامنه ها و صفحات فرعی ارزیابی نمیشود.

اما مزایای آلکسا چیست؟

 • اگر سایت شما یک پایگاه تبلیغاتی در خود دارد، رتبه آلکسا شما میتواند بر قیمت تبلیغات شما تاثیر مثبتی داشته باشد.
 • در دیجیتال مارکتینگ و برای ارزیابی سایت ها رقیب میتواند کاربرد مثبتی داشته باشد.
 • در جذب کسانی که تولید کننده محتوا مهمان هستند، تاثیر گذار است و همچنین میتوانید رپورتاژ آگهی دریافت نمایید.
 • سئو توسط سنجش رتبه در ALEXA میتواند بهتر صورت گیرد.

با وجود مزایا و معایب های رتبه بندی و سنجش سایت ها در آلکسا، باز هم انگیزه برای بهبود در رتبه بندی آلکسا در بین وب مستران وجود دارد.

 

آیا تمایل دارید به نتایج بهتر دسترسی یابید؟

سریع ترین روش رتبه گیری در آلکسا (بدون تقلب) چیست؟

5راه بهبود سریع رتبه در آلکسا

 

رتبه الکسا

1- داده های خود را بهینه کنید!

مانند سئو که عناوین سئو و توضیح متا سبب ارتقا رتبه بندی شما در گوگل میشود، آلکسا را نیز تحت تاثیر قرار میدهد. با تغییرات داده های اصلی، عنوان سایت خود را به تمامی ابزارهای ارزیابی از جمله آلکسا تفهیم کنید.

 

2- تولید محتوا بر حسب علاقه مخاطب

تولید محتوا با کیفیت و یونیک برای سئو بهترین گزینه است و همچنین سبب جذب مخاطب و ایجاد ترافیک در سایت میشود. محتوای با ارزش سبب جذاب بودن سایت میشود و مخاطبین زمان بیشتری را در سایت سپری خواهند کرد. این یعنی بهینه سازی سایت برای سئو و بهبود رتبه بندی در آلکسا و گوگل!

البته که تولید محتوا برای سئو باید طبق الگوریتم های خاصی پیش رود. ما در نسخه اصلی این نکات را آموزش خواهیم داد و سایت های مشتریان خود را به بهترین روش ممکن سئو مینماییم.

طبق آمار بیش از 75% افراد به دنبال محصولات خود از طریق مطالعه محتوا هستند

3 – به روزرسانی مطالب گذشته

میتوانید از طریق سرچ کنسول گوگل، محتواهای گذشته ی خود را مورد ارزیابی قرار دهید! مطالب گذشته ممکن است نیاز به ارزیابی مجدد برای تغییرات و یا حذف شدن داشته باشد. از این نکته غافل نشوید که هم برای سئو موثر است هم برای رتبه گرفتن در آلکسا.

به وبلاگ نسخه اصلی توجه کنید، ما مرتب مطالب جدید بارگزاری میکنیم و مطالب گذشته را هم اصلاح میکنیم. در صورتی هم که نیاز به حذف مطلبی باشد ، آن را برای همیشه حذف خواهیم کرد. اما حذف مطلب سایت باید با رعایت اصولی باشد!

 

اشتراک گذاری مطالب سایت در شبکه های اجتماعی خیلی خیلی مهم است و هرگز از آن غافل نشوید!

4 – اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی

هم برای رتبه گرفتن در آلکسا، هم برای گوگل، اشتراک محتوا در شبکه های مجازی تاثیر مثبتی دارد. بیش از نیمی از جمعیت جهان عضو شبکه های اجتماعی هستند. تبلیغات در سوشال مدیا، یکی از قوانین دیجیتال مارکتینگ است و داشتن صفحه ی پرطرفدار در شبکه های مجازی، سبب ارتقا رتبه سایت در آلکسا خواهد شد. همچنین تاثیر زیادی در سئو سایت خواهد داشت.

شبکه های اجتماعی

پیشنهاد میشود که مقاله سئو سایت را مطالعه نمایید.

5- افزایش ترافیک سایت

هیچ موفقیتی یک شبه حاصل نشده است! پس توقع نداشته باشید که بتوانید ترافیک سایت خود را با سرعت زیادی افزایش دهید. تولید محتوا در دراز مدت تاثیر گذار است! چه به فکر سئو هستید و چه به فکر کاهش رتبه سایت در آلکسا باید زحمات زیادی بکشید که البته نتیجه برای شما لذت بخش خواهد بود.

یکی از این زحمات، ایجاد بک لینک های با کیفیت است که تاثیر به سزایی در رتبه بندی سایت دارد. این بک لینک ها میتواند از طریق ایجاد در فروم ها، وبلاگ ها و یا درج رپورتاژ آگهی ها در سایت های با کیفیت باشد.

 

نکته مهم: کیفیت هاست در تعیین سرنوشت یک سایت بسیار مهم است! از آن غافل نشوید.

 

10 وب سایت محبوب کدامند؟ (بر اساس رتبه بندی الکسا)
قبل از اینکه این مقاله را محدود کنیم، اگر علاقه مند هستید، الکسا لیستی از سایت های برتر در وب را همراه با نقاط داده ای مانند میانگین زمان روزانه در سایت، میانگین بازدید روزانه از صفحه به ازای هر بازدیدکننده، میانگین درصد ترافیک از جستجو و میانگین کل نگهداری می کند. سایت هایی که به سایت لینک می دهند

رتبه بندی الکسا

5 سایت برتر در رده بندی جهانی آلکسا

قبل از اینکه بخواهیم به پایان مقاله روش رتبه بندی سایت در آلکسا پایان دهیم، بهتر است به این نکته مجدد اشاره کنیم:

 1. میانگین زمان سپری شدن مخاطب در سایت
 2. میزان ترافیک ورودی سایت
 3. سهم حضور در نتایج گوگل
 4. میزان محبوبیت در سایت های دیگر که خود رتبه بالاتری دارند
 5. سئو بهتر نسبت به سایت های رقیب

سبب ارتقای رتبه سایت شما در گوگل و آلکسا و یا هر ابزار دیگری خواهد شد.  اما در آخر 5 سایت برتر جهانی که بالاترین رتبه را در نمودارهای آلکسا به خود اختصاص داده اند را نام ببریم:

گوگل GOOGLE.COM

یوتیوب YOUTUBE.COM

فیسبوک FACEBOOK.COM

بایدو BAIDU.COM

ویکیپدیا WIKIPEDIA.COM

مطالعه بیشتر: مزرعه لینک

برای بازاریابی دیجیتالی خود میتوانید با نسخه اصلی در ارتباط باشید.

من میرا هستم نویسنده و محقق دیجیتال مارکتینگ و از اینکه مطالب سایت نسخه اصلی را با ذکر منبع در مقاصد تجاری خود درج مینمایید کمال قدردانی را دارم

موفق بسازید…

5/5 - (2 امتیاز)

1 دیدگاه دربارهٔ «رتبه سایت در آلکسا | 5 راه بهبود سریع رتبه»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *