5 اصول چاپ و طراحی ست اداری

” طراحی ست اداری” یکی از بخش های مهم و ضروری برای برندینگ هر کسب و کاری به شمار می آید. کسب و کارها برای تعاملات و مکاتبات اداری خود نیازمند اقلام و لوازمی هستند که نشان دهنده وجهه حرفه ای آن ها باشد. علاوه بر اینکه مخاطب نیز بتواند به آنها اعتماد کند. در این راستا استفاده از ست اداری هماهنگ با طراحی اختصاصی و حرفه ای ضروری است. در این مقاله به شما خواهیم گفت “5 اصول چاپ و طراحی ست اداری” و در ادامه با مزیت‌های آن آشنا خواهیم شد.

ست اداری چیست؟

ست اداری یکی از مهمترین اقلامی است که کسب و کارها برای مکاتبات و تعاملات اداری خود با دیگر شرکت ها و سازمان ها مورد استفاده قرار می دهند. چاپ سربرگ ، پاکت نامه، برگه یادداشت، فولدر و…. از جمله اقلامی است که می توان در قالب ست اداری از آن استفاده کرد.

طراحی و چاپ ست اداری چندان هزینه ای به کسب و کارها تحمیل نمی کند، اما اعتبار زیادی برای آن ها در تعاملات و مکاتبات رسمی ایجاد می کند. از همین رو به همه کسب و کارها توصیه می شود در زمان برندسازی خود در ابتدای مسیر استفاده از انواع ست اداری را جدی بگیرند.

برخی بر این تصورند که به دلیل انجام امور اداری به صورت غیرحضوری و اینترنتی دیگر نیاز به اقلام مختلف ست اداری بی فایده است. اما این تصور اشتباه را کنار بگذارید. در هر شرایطی ممکن است نیازمند ارائه نسخه های فیزیکی از گزارشات یا نامه های اداری و… باشید. در این شرایط داشتن ست اداری حرفه ای و اختصاصی تاثیر خود را نشان می دهد. این نوع لوازم به منزله یکی از روش های تبلیغاتی برای کسب و کارها به شمار می آید که بسیار تاثیرگذار می باشد.

شما می توانید از اقلام مختلفی در ست اداری استفاده کنید. پاکت نامه در اندازه های مختلف دفترچه و برگه یادداشت، کارت ویزیت، سربرگ، فولدر، تقویم و کاتالوگ، پوستر و… از جمله مواردی است که در ست های اداری می توان به تناسب بودجه کسب و کارها استفاده کرد. قیمت چاپ ست اداری کاملا بستگی به تعداد این اقلام و کیفیت آن دارد. اگر قصد دارید با کمترین هزینه ست اداری برای کسب و کار خود در نظر بگیرید به هیچ عنوان از کیفیت طراحی و چاپ کم نکنید. در عوض تعداد اقلام ست اداری را کاهش دهید. به طور مثال تنها از کارت ویزیت، سربرگ و پاکت نامه در ست اداری خود استفاده کنید و پس از آن رفته رفته با بهبود وضعیت بوده کسب و کار به تعداد لوازم موجود در ست های اداری بیفزایید.

قیمت طراحی ست اداری هم چندان زیاد نیست، اما به هر حال استفاده از تخصص طراحان خبره نیازمند هزینه بیشتر است. برای اینکه بتوانید هزینه های خود را برای طراحی و چاپ ست اداری با کیفیت مدیریت کنید، پیشنهاد می شود از خدمات تخصصی و حرفه ای شرکت تبلیغاتی چاپ بازار استفاده کنید. این شرکت با طراحی و چاپ با کیفیت ست های اداری اختصاصی بیشترین میزان رضایتمندی مشتریان را جلب کرده است. این شرکت شرایط سفارشات آنلاین و غیرحضوری را نیز برای مشتریان خود فراهم کرده تا سفارشات در کوتاه ترین زمان ممکن به دست آنها برسد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.

چرا چاپ و طراحی ست اداری مهم است ؟

ست های اداری از نظر زیبایی طراحی و خلاقیت و کیفیت بالای چاپ می تواند خود وسیله ای برای بازاریابی غیر مستقیم یک کسب و کار باشد. از همین رو زمانی که می خواهید از این لوازم برای تعاملات و مکاتبات اداری و رسمی استفاده کنید، باید یه کیفیت این محصولات دقت کنید.

اینکه چرا طراحی و چاپ ست اداری مهم است باید به مزایای آن دقت کنید:

  • معرفی برند
  • تسهیل برقراری ارتباط با مخاطب و مشتری
  • افزایش اعتبار کسب و کار
  • ایجاد شرایط امن و بستن مسیر سوءاستفاده از نام و خدمات کسب و کار
  • جلب اعتماد مخاطب
  • امکان برقراری مسیر ارتباطی با شرکت

5 اصول طراحی ست اداری

زمانی که تصمیم شما برای طراحی و چاپ ست اداری قطعی شد نوبت به رعایت اصول و استانداردهایی است که بیشترین اثربخشی را برای شما داشته باشد. از جمله اصول اساسی و مهمی که باید در طراحی ست اداری مدنظر قرار دهید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. انتخاب جنس و گرماژ کاغذ

یکی از مهمترین فاکتورهایی که در طراحی ست اداری باید مورد توجه قرار دهید، انتخاب کاغذ مناسب با گرماژ قابل قبول است. از آنجا که هر وسیله برای ست اداری کاربرد مشخصی دارد از همین رو باید در طراحی کیفیت کاغذ و وزن آن مورد توجه قرار گیرد. به طور مثال جنس پاکت نامه باید متفاوت از جنس کاغذهای سربرگ و حتی فیش ها و رسیدهای مالی باشد.

2. استفاده از رنگ سازمانی

سازمان ها برای اینکه بتوانند در ذهن مخاطب ماندگار شوند باید از روانشناسی رنگ ها استفاده کنند. رنگ هایی که برای ست اداری استفاده می کنید، نیز باید یکسان و همگی دارای لوگو و رنگ بندی مشخصی باشد.

3. استفاده از فونت ساده و خوانا

از آنجا که تمامی اقلام مورد استفاده در ست اداری باید دارای طرح و رنگ یکسان باشند از همین رو باید از فونت مناسب برای هر وسیله استفاده شود. فونت یکسان و خوانا یکی از مهمترین پارامترهایی است که به شکل ست اداری نظم و هماهنگی می دهد.

4. نام شرکت

در تمامی لوازمی که برای ست اداری استفاده می شود باید نام و لوگوی شرکت حک شود. محل قرار گیری نام شرکت غالبا گوشه سمت راست در جهت بالا می باشد که به خوبی در معرض دید مخاطب قرار گیرد.

5. طراحی گرافیکی

از ست های اداری با طراحی پیش فرض به هیچ عنوان استفاده نکنید. برای اینکه بتوانید از مزیت هایی مانند جلب اعتبار و اعتماد بیشتر بهره مند شوید، استفاده از ست های اداری اختصاصی امری ضروری و حائز اهمیت است.

نتیجه گیری

استفاده از اقلام مختلف ست های اداری به ضرورتی انکارناپذیر برای کسب و کارها تبدیل شده است. بنابراین توصیه می شود برای کاهش هزینه ها شرکت ها به هیچ عنوان برای داشتن ست اداری خساست به خرج ندهند. قیمت ست اداری بسته به کیفیت لوازمی که سفارش می دهید متفاوت است. اما از آنجا که احترام به مخاطب در واقع سرمایه گذاری برای کسب و کارها به شمار می آید. از همین رو استفاده از اقلام ست اداری با کیفیت بسیار اهمیت دارد.

برای اینکه بتوانید ست های اداری باکیفیت و طراحی اختصاصی داشته باشید، پیشنهاد می شود از خدمات شرکت طراحی و تبلیغات چاپ بازار استفاده کنید. این شرکت بسته های مختلف تبلیغاتی را با تلفیقی از ایده های خلاقانه در اختیار مشتریان خود قرار می دهد، تا بیشترین بهره وری را از هزینه های تبلغیاتی خود بدست آورند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه ثبت سفارش و نیز استعلام هزینه های طراحی و چاپ تراکت می توانید با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.

همچنین بخوانید:

امتیاز خود را ثبت کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *