کار اینترنتی

کار اینترنتی

کار اینترنتی

ظهور اینترنت و البته پدیده دیجیتال مارکتینگ تمام شکل زندگی ما را تغییر داد و باعث نزدیکی بیشتر انسان‌ها شد. این فناوری فرصت‌های زیادی هم به همراه خود داشت که یکی از آن‌ها کارکردن به شیوه جدید است. تعداد کارهایی که در بستر اینترنت شکل می‌گیرند روزبه‌روز درحال‌رشد است. به همین تصمیم داریم در این مقاله در باره کار اینترنتی توضیح دهیم که اخیراً به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا بیشتر از گذشته رشد کرده است. تا انتها این مقاله همراه ما باشید تا توضیح دهیم چه کاری اینترنتی در نظر گرفته می‌شود و برای شروع باید چه ‌کار کرد.

کار اینترنتی چیست؟

هر فعالیتی که در بستر اینترنت باشد و برای شما درآمدزایی کند در حوزه کارهای اینترنتی قرار می‌گیرد. این کارها معمولاً دو حالت دارند. یا شما مالک یک کسب‌وکار هستید (مانند سایت فروش) یا برای کسب‌وکارهای دیگر کارکرده و در قبال آن پول دریافت می‌کنید. ممکن است کسب‌وکار یا شرکتی که برای آن کار می‌کنید تنها در بستر اینترنت نباشد و ساختمان فیزیکی هم داشته باشد اما نوع کار شما اینترنتی در نظر گرفته می‌شود.

مزیت‌ها و معایب این نوع از کار

مزیت‌های این نوع کارکردن زیاد است و به همین دلیل محبوبیت زیادی دارد. برخی از این خوبی‌ها عبارت‌اند از:

  • هزینه کم
  • نیاز به تعداد کم افراد
  • دامنه وسیع و دسترسی به تعداد بالای افراد
  • سرعت بالا در ورود به بازار
  • امکان کار پاره‌وقت

البته این نوع کار معایب و سختی‌هایی هم دارد که دانستن آن‌ها خالی‌ازلطف نیست:

  • رقابت بالا در برخی حوزه‌ها
  • بهره‌وری پایین در صوتی که به‌اندازه کافی وقت صرف نکنید
  • نیاز به اعتبار
  • نبود تعامل با افراد
  • نیاز همیشگی به اینترنت

کسب و کار اینترنتی

چند ایده برای شروع کردن

در ادامه چند نمونه کار به‌عنوان ایده معرفی شده تا دید شما را بازتر کند. ممکن است ترکیب دو یا چند ایده باعث شود کسب‌وکار جدیدی برای خودتان بسازید پس حتماً ادامه مطلب را مطالعه کنید.

1- طراحی سایت: فضای اینترنت پر از وب‌سایت‌های مختلف است و هر کسب‌وکار برای شروع کارش نیاز به سایت دارد. اگر تجربه و مهارت خوبی داشته باشید به‌راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید و درآمد کسب کنید.

2- ساخت و طراحی اپلیکیشن‌های کاربردی و بازی: سیستم‌عامل اندروید و آیفون محبوبیت زیادی در بازار دارند. در این شرایط یک فرصت بسیار مناسب در انتظار کسانی است که توانایی توسعه برنامه‌های مناسب داشته باشند.

3- متخصص سئو: راه‌اندازی سایت به‌تنهایی کافی نیست و کسب‌وکار شما باید دیده شود. برای دیده‌شدن باید موتورهای جست‌وجو (مثل: google) شما را نمایش دهند تا شانس بیشتری برای فروش داشته باشید. در این میان متخصص‌های سئو نقش کلیدی دارند و نیاز به این افراد روزبه‌روز در حال افزایش است.

4- مدیریت شبکه‌های اجتماعی: می‌توانید صفحات کاری شرکت‌ها یا حتی صفحات شخصی افراد مختلف را در شبکه‌های اجتماعی کنترل کنید. افرادی که وقت زیادی ندارند مدیریت صفحه خودشان را به افراد دیگر می‌سپارند تا این کار را برای آن‌ها انجام دهند.

نتیجه‌گیری کار اینترنتی

در این مقاله درباره کار اینترنتی توضیح دادیم و مشخص کردیم که به چه نوعی از کار گفته می‌شود. همچنین در ادامه مزایا و معایب آن را بررسی کردیم. در انتها نیز چند کار معروف در بستر اینترنت را توضیح دادیم تا به کسب درآمد شما کمکی کرده باشیم.

امتیاز خود را ثبت کنید

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here