بازاریاب اینترنتی چیست؟؟

.بازاریاب اینترنتی چیست؟؟

نوشته میرا

 

بازاریاب اینترنتی-وب

استفاده از اینترنت هر روز در سراسر جهان در حال افزایش است. در حقیقت ، در سال 2021 بیش از 4.8 میلیارد نفر در سراسر جهان از اینترنت استفاده می کنند.

Internet marketer
Internet marketer

بازاریابی یعنی رسیدن به مشتریان در جایی که هستند. تبلیغات تلویزیونی (تیزر تبلیغاتی)، تبلیغات چاپی و بیلبوردها همه سعی می کنند همین کار را انجام دهند.

 

اینترنت مزایای منحصر به فردی را ارائه می دهد که سایر رسانه های بازاریابی نمی توانند ارائه دهند. محدوده دسترسی ، گزینه شخصی سازی محتوا و فرصت ایجاد روابط گسترده با مشتریان ، تنها چند مورد از وجه تمایز است.

اما اینترنت می تواند یک نهاد بزرگ و فراگیر باشد ، مملو از فیلم ها و دستور العمل ها ، مقالات خبری و سایت های تجارت الکترونیک. در فضای شلوغ اینترنت ، چگونه باید کسب و کار خود را متمایز کنید تا به مخاطبان مناسب برسید؟

پاسخ بازاریابی اینترنتی است.

 

بازاریابی اینترنتی از کانال های دیجیتالی ، از جمله ایمیل ( رسانه های اجتماعی ، وب سایت ها و موتورهای جستجو) استفاده می کند تا به مخاطبان ایده آل شما برسد.

برخلاف رسانه های تبلیغاتی سنتی ، مانند چاپ ، اینترنت مکالمات دو طرفه را بین مشاغل شما و مشتریان شما تشویق می کند و به طور ایده آل باعث حفظ مشتری بهتر در دراز مدت می شود.

بازاریابی اینترنتی!

از آن اجتناب نکنید: بازاریابی اینترنتی برای موفقیت تجارت الکترونیک شما در سال 2022 و پس از آن بسیار مهم است. پس همین حالا با آژانس تبلیغاتی نسخه اصلی در تماس باشید.

اما با همه ترفندها ، تشخیص برد کوتاه مدت از استراتژی های بلندمدت، دشوار ثر است ،

به همین دلیل ما یک راهنمای نهایی ایجاد کرده ایم. در اینجا ، ما همه چیز را از استراتژی های بازاریابی گرفته تا نمونه های دنیای واقعی را پوشش دهیم. تا اطمینان حاصل کنیم که کسب و کار شما از آن چهار میلیارد نفر بهتر باشد و به افراد مناسب تری  برسد.

 

بازاریاب اینترنتی / آنلاین چیست؟

بازاریابی آنلاین که به بازاریابی اینترنتی یا تبلیغات اینترنتی نیز معروف است ، “نوعی بازاریابی است که از طریق اینترنت” برای ارسال پیام های تبلیغاتی به مشتریان از طریق کانال های دیجیتالی مانند موتورهای جستجو ، ایمیل ، وب سایت ها و رسانه های اجتماعی استفاده می کند.

 

استراتژی های بازاریابی آنلاین شامل طراحی وب ، سئو سایت، بازاریابی ایمیل ، رسانه های اجتماعی ، PPC و سایر روش های مرتبط با اینترنت است.

seo
seo

نقش بازاریابی اینترنتی چیست؟

به زبان ساده ، نقش بازاریابی اینترنتی این است که به کسب و کار شما کمک کند مخاطبین آنلاین را جذب و تبدیل کند.

بیایید به دو هدف جداگانه که با بازاریابی اینترنتی دارید و همچنین روشهای ضروری که می خواهید برای دستیابی به این اهداف در پیش بگیرید بپردازیم.

بازاریابی اینترنتی برای جذب مشتری جدید

می توانید از استراتژی های بازاریابی آنلاین برای جذب مشتریان جدید استفاده کنید. برای انجام این کار ، باید تمرکز خود را بر تبلیغات پولی رسانه های اجتماعی ، موتورهای جستجو و طراحی وب متمرکز کنید.

 

به عنوان مثال ، ممکن است از مخاطبین شبیه به FACEBOOK استفاده کنید تا پیام خود را در برابر مخاطبی شبیه به مشخصات اصلی جمعیتی خود دریافت کنید.

یا!

می توانید به یک فرد تأثیرگذار در رسانه های اجتماعی پول بدهید تا تصاویر محصولات خود را در جامعه ای که از قبل تثبیت شده است به اشتراک بگذارد. رسانه های اجتماعی پولی می توانند مشتریان جدیدی را به نام تجاری یا محصول شما جذب کنند. اما قبل از سرمایه گذاری زیاد در یک کانال رسانه های اجتماعی ، باید تحقیقات بازار و آزمایش A / B را انجام دهید.

 

برای جذب مشتریان جدید ، همچنین باید حضور قدرتمندی در SEO داشته باشید. با توجه به اینکه 88٪ از خریداران (B2B) و 82٪ از خریداران از اینترنت برای تحقیق قبل از تصمیم گیری در مورد خرید استفاده می کنند، ضروری است که کسب و کار شما در جستجوی کلمات کلیدی مرتبط پیشتاز باشد.

b2b

داشتن یک سئوی قوی همچنین به معنای خریدهای بیشتر در فروشگاه است. در واقع ، 78 % از جستجوهای تلفن همراه محلی منجر به خرید آفلاین می شود و جستجوهای محلی باعث می شود نیمی از همه کاربران تلفن همراه در عرض یک روز به فروشگاه ها مراجعه کنند.

 

در نهایت ، بسیار مهم است که شما زمان و منابع خود را برای طراحی وب سایت کسب و کار خود اختصاص دهید. هنگامی که این مشتریان فوق وب سایت شما را پیدا کردند، احتمالاً از “اعتماد به نام تجاری شما و خرید محصول شما” در صورتی که سایت شما گیج کننده یا مفید نباشد احساس خوشایندی می کنند. به همین دلیل ، مهم است که برای ایجاد یک وب سایت کاربر پسند (و سازگار با تلفن همراه) وقت بگذارید.

 

بازاریابی اینترنتی برای پرورش وفاداران به نام تجاری

بازاریابی اینترنتی چیزی فراتر از جذب مشتریان جدید است. همچنین برای حفظ مشتری وفادار و طولانی مدت بسیار مهم است. و از آنجایی که هزینه جذب مشتری جدید پنج برابر بیشتر از نگهداری مشتری قبلی است ، این یک هدف مهم است.

 

شما می خواهید از ایمیل ، وبلاگ نویسی و تاکتیک های رسانه های اجتماعی برای افزایش آگاهی از نام تجاری ، ایجاد یک جامعه آنلاین قوی و حفظ وفاداری مشتری استفاده کنید.

برای تحت تأثیر قرار دادن یا الهام بخشیدن به مشتریان قبلی ، ارسال ایمیل های شخصی به آنها را در نظر بگیرید. به عنوان مثال ، ممکن است با توجه به آنچه قبلا خریداری کرده اید ، تخفیف ارسال کنید ، تولدشان را تبریک بگویید یا رویدادهای آینده را به آنها یادآوری کنید.

 

برای استفاده صحیح از کمپین های ایمیل ، به یک لیست ایمیل نیاز دارید.

 

علاوه بر این ، ممکن است از رسانه های اجتماعی برای نشان دادن شخصیت برند خود و شنیدن مستقیم از مشتریان خود استفاده کنید. میزبانی چت توییتری ، ارسال نظرسنجی در اینستاگرام یا ایجاد مسابقات سرگرم کننده در فیس بوک را در نظر بگیرید.

یا

اگر احساس نمی کنید که پهنای باند برای ایجاد تمام محتوای رسانه های اجتماعی به صورت داخلی دارید ، از خدمات شخص ثالثی مانند (UpContent) استفاده کنید. که محتوای جذاب و سرپرستی شده ای را برای شما ارسال می کند که می توانید برای افزایش تعامل با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید.

Advertising campaign

بازاریابی اینترنتی در مقابل بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا و بازاریابی اینترنتی استراتژی های فوق العاده مشابهی هستند که برای جذب مشتریان و مشتریان احتمالی به سایت شما و در نهایت تبدیل ترافیک وب به مشتری استفاده می شوند. با این حال ، چند تفاوت جزئی بین این دو وجود دارد؟

 

بازاریابی محتوا زیر سقف بازاریابی آنلاین / اینترنتی زندگی می کند. این بدان معناست که بازاریابی آنلاین / استراتژی وسیع تر و جامع تری است. و بازاریابی محتوا یکی از فرایندهای آن استراتژی است.

بازاریاب اینترنتی چیست؟؟

بازاریابی محتوا فقط شامل فرایند ایجاد و توزیع محتوا برای دسترسی به مخاطبان می شود. از سوی دیگر ، بازاریابی آنلاین شامل به اشتراک گذاری آن محتوا از طریق ایمیل ، موتورهای جستجو و رسانه های اجتماعی است.

همچنین شامل تبلیغات پولی، هدف گیری مجدد و طیف وسیعی از استراتژی هایی است که ممکن است برای دسترسی به مخاطبین آنلاین استفاده کنید.

 

در حالی که بیشتر استراتژی های تحت بازاریابی آنلاین مربوط به ایجاد محتوا است. بازاریابی آنلاین همچنین به وظایف غیر محتوایی بازاریابی اینترنتی مربوط می شود: مانند پیشنهاد PPC یا طراحی وب سایت.

دقت کنید:

 • استراتژی های بازاریابی اینترنتی
 • طراحی وب سایت کاربر پسند
 • سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید
 • از بازاریابی ایمیلی یا کمپین های انتخابی ایمیل استفاده کنید
 • بیانیه مطبوعاتی آنلاین بنویسید
 • ایجاد یک وبلاگ
 • توسعه مسابقات و کمپین های رسانه های اجتماعی
 • از تبلیغات با پرداخت کلیک استفاده کنید
 • سایت خود را برای تبدیل بهینه کنید
 • ویدیوها را در YouTube یا سایر شبکه های اجتماعی پست کنید
 • افراد تاثیرگذار برای کار با نام تجاری خود پیدا کنید.
 • ایجاد گروه فیس بوک

برای اطمینان از موفقیت در بازاریابی اینترنتی ، 11 استراتژی وجود دارد که می خواهید از آنها استفاده کنید.

 

 1. طراحی وب سایت کاربر پسند

اول ، شما می خواهید یک وب سایت کاربر پسند و سازگار با تلفن همراه ایجاد کنید. طراحی سایت شما شخصیت شما را نشان می دهد و کسب و کار شما را از سایر مشاغل آنلاین متمایز می کند.

اما این چیزی فراتر از ظاهر خوب است – ساختار سایت تمیزتر و منظم تر می تواند بر رتبه شما در SERPS (Search Engine Results Page) تأثیر بگذارد.

Search Engine Results Page

 

 1. سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید

در مرحله بعد ، باید کلمه کلیدی سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید. در اصل ، این بدان معناست که شما کلیدواژه های مرتبط با تجارت خود را انتخاب می کنید و آن کلمات کلیدی را در URL. متن اصلی ، متن تصویر ، سرصفحه ها و نوار ناوبری گنجانده اید.

 

 1. از بازاریابی ایمیلی یا کمپین های انتخابی ایمیل استفاده کنید

بازاریابی از طریق ایمیل و انتخاب کمپین های بازاریابی یکی از موثرترین استراتژی های بلند مدت برای ارتباط با مشتریان بالقوه و ایجاد وفاداری به نام تجاری است.

 

برای همه چیز ، از شروع کار با بازاریابی ایمیلی ، بهترین شیوه های بازاریابی ایمیلی و آهنرباهای اصلی ، راهنمای نهایی بازاریابی ایمیلی را بررسی کنید.

Email-Marketing

 1. گزارشهای مطبوعاتی آنلاین بنویسید

نوشتن بیانیه های مطبوعاتی آنلاین یک راه اضافی برای افزایش پوشش آنلاین مشاغل شما از منابع دیگر است ، که همچنین بر رتبه شما در SERP تأثیر مثبت می گذارد.

به علاوه ، اگر یک رسانه خبری محلی کسب و کار شما را پوشش دهد ، مخاطبان آنها را دریافت خواهید کرد. در غیر این صورت ممکن است به آنها دسترسی نداشته باشید.

 

 

 1. ایجاد یک وبلاگ

ممکن است من مغرض باشم. اما وبلاگ نویسی یکی از بهترین روش ها برای جذب مخاطبان زیاد به سایت شما ، ایجاد کسب و کار شما به عنوان یک رهبر پیشرو در صنعت شما و اثبات این است که نام تجاری شما هم مفید و هم جاری است.

weblog

نوشتن پست های وبلاگ به ویژه برای ارائه فرصت های مختلف برای ورود به صفحه اول موتورهای جستجو م تاثیر گذار ثر است. برای مثال ، شاید وب سایت فروشگاه عینک شما در صفحه سوم Google برای “عینک” باشد. اما پست وبلاگ “بهترین عینک آفتابی 2018” شما در صفحه اول ، حجم قابل توجهی از ترافیک را جذب می کند

(با گذشت زمان ، آن پست وبلاگ همچنین می تواند وب سایت کلی شما را به صفحه یک افزایش دهد).

 

 

 1. توسعه رقابت ها و کمپین های رسانه های اجتماعی

رقابت ها و کمپین های رسانه های اجتماعی فرصت های استثنایی برای تعامل با مخاطبان آنلاین ، ایجاد روابط با مشتریان و آشنایی با شخصیت خریدار است.

 

 1. از تبلیغات با پرداخت کلیک استفاده کنید

با توجه به اینکه 45% از مشاغل کوچک از تبلیغات پولی استفاده می کنند. این استراتژی ای نیست که شما باید از آن چشم پوشی کنید.

تبلیغات با پرداخت کلیک یا PPC. یک مدل تبلیغاتی است که در آن تبلیغ کنندگان تنها زمانی پرداخت می کنند که شخصی با تبلیغات خود از طریق نمایش یا کلیک ارتباط برقرار کند.

 

google-ads

PPC بیشتر در موتورهای جستجو استفاده می شود و می تواند به کسب و کار شما در جستجوهای مربوط به محصولات یا خدمات شما کمک کند.

این امر به ویژه برای کلمات کلیدی رقابتی تر اهمیت دارد.

در حالی که رتبه بندی در صفحه اول در برابر وب سایت هایی با قدرت دامنه بالاتر دشوار است.

 

توجه به این نکته ضروری است – PPC استراتژی SEO شما را جایگزین نمی کند ، بلکه به سادگی آن را تکمیل می کند.

به عنوان مثال ، اگر می خواهید برای “سازنده وب سایت” رتبه بندی کنید ، با توجه به Ahrefs مشکل کلمه کلیدی “فوق العاده سخت (95)” را خواهید دید.

با این حال ، برخی از کلمات کلیدی طولانی مدت وجود دارد که ممکن است برای آنها رتبه بندی داشته باشید. از جمله “سازنده وب سایت چیست؟ یا بهترین سازندگان وب سایت برای تجارت الکترونیک.

 

 

 1. سایت خود را برای تبدیل بهینه کنید

خوب ، شما خوانندگان را به وبلاگ یا صفحه اصلی خود بردید … حالا چه؟

( برای خواندن مقاله: سئو صفحه اصلی کلیک کنید)

در نهایت ، شما می خواهید در منابع برای بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) سرمایه گذاری کنید. اگر این کار را نکنید ، ممکن است نتوانید ترافیک خود را به سرنخ های واجد شرایط و در نهایت مشتریان تبدیل کنید.

 

چهار حوزه از وب سایت شما وجود دارد که می توانند از CRO بهره مند شوند. اینها شامل صفحه اصلی ، صفحه قیمت ، وبلاگ و صفحات فرود است.

 

در یک وبلاگ ، “یک استراتژی CRO” ممکن است شامل افزودن دعوت به اقدام در سراسر متن یا دعوت از خوانندگان برای ارسال ایمیل های خود در ازای یک کتاب الکترونیکی باشد.

در صفحه قیمت گذاری ، “یک استراتژی CRO” ممکن است شامل یک اسلاید شود! که بینندگان را دعوت می کند تا با نماینده فروش وقت رزرو کنند یا نسخه نمایشی را تماشا کنند.

شما در حال خواندن مقاله بازاریاب اینترنتی چیست؟؟ هستید.

بهینه سازی سایت برای تبدیل ، جزء مهم ترین استراتژی های بازاریابی اینترنتی است.

youtube

 1. پست فیلم ها در یوتیوب یا سایر شبکه های اجتماعی

بازاریابی ویدئویی یک فرصت غیرقابل انکار قوی برای دسترسی به مخاطبان جدید و تبدیل مشتریان به مشتریان است.

در حقیقت ، 83 % از بازاریابان ویدئویی می گویند: ویدئو به آنها در ایجاد سرنخ کمک کرده است! و 84 % از مردم می گویند که با تماشای ویدئو متقاعد شده اند که یک محصول یا خدمات را خریداری کنند.

 

هنوز قانع شده اید؟ اگر نه ، فقط این واقعیت را در نظر بگیرید که 89 درصد از بازاریابان ویدیویی قصد دارند از YouTube در سال 2022 استفاده کنند.

این بدان معناست که حتی اگر شما ویدیوها را در کانال پست نمی کنید ، به احتمال زیاد رقبای شما این کار را انجام می دهند!!!

 

شما می خواهید نوع های محتوای تولید شده را متنوع کنید. تا مخاطبانی را که ویدیو را به متن ترجیح می دهند یا YouTube را به Twitter ترجیح دهند.

در نظر بگیرید که چگونه می توانید استراتژی ویدیویی خود را برای جذب و تبدیل مخاطبان جدید پیاده سازی کنید.

اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید ، همین حالا با پشتیبانی نسخه اصلی در خصوص بازاریاب اینترنتی چیست؟؟ تماس بگیرید!

 

 1. تأثیرگذارانی را برای کار با نام تجاری خود بیابید!

من در حال حاضر ساعتی دارم که در آمازون پیدا کردم. من روی نیمکت نشسته ام ، و یک شمع از مردم شناسی روی میز جلوی من است.

 

در مورد همه این محصولات از کجا شنیدم؟ اینفلوئنسرها؟!

 

تأثیرگذاران رسانه های اجتماعی روابط قوی و معناداری با پیروان خود برقرار کرده اند. پیروان آنها به طور معمول به آنها اعتماد می کنند. تا راهنمای واقعی و قابل اعتماد در مورد موضوعات مرتبط با تخصص تأثیرگذاران ارائه دهند.

به همین دلیل بازاریابی تأثیرگذار می تواند فرصتی بیشتر برای گسترش آگاهی از برند به مخاطبان جدید باشد.

آژانس تبلیغاتی نسخه اصلی

اگر فکر می کنید بازاریابی تأثیرگذار می تواند انتخاب خوبی برای تجارت الکترونیک شما باشد. تأثیرگذارهای خرد را به عنوان یک گزینه تاثير گذارتر (و اغلب مقرون به صرفه تر) در نظر بگیرید.

در یک مطالعه اخیر ، 82 % از پاسخ دهندگان گفتند “به احتمال زیاد از توصیه تأثیرگذارهای کوچک پیروی می کنند”.

با OV تماس بگیرید تا بدانید نقش بازاریاب اینترنتی چیست؟؟

علاوه بر این ، پیدا کردن تأثیرگذار ها مناسب برای نام تجاری شما گران و زمان بر است. اگر قصد سرمایه گذاری روی این استراتژی را دارید!  در نظر داشته باشید که با چند فرد تأثیرگذار در دراز مدت کار کنید.

این امر باعث می شود شرکت شما بتواند روابط قوی تری با پیروان اجتماعی خود برقرار کند.

شما در حال خواندن مقاله بازاریاب اینترنتی چیست؟؟ هستید.
facebook

 1. ایجاد یک گروه فیس بوک

گروه فیس بوک (بر خلاف صفحه فیس بوک) یک گروه خصوصی و اختصاصی است. که به شما امکان می دهد احساس اجتماع پیرامون نام تجاری خود را تسهیل کنید.

 

یک گروه فیس بوک برای هر مشاغل ضروری نیست! اما اگر به درستی انجام شود ، می تواند به ایجاد ارتباط قوی بین شما و مشتریان شما کمک کند. از همه بهتر ، می تواند به تقویت ارتباط بین مشتریان شما کمک کند.

 

از آنجا که داشتن یک جامعه قوی می تواند به شما در ایجاد وفاداری به نام تجاری کمک کند! مهم است که به دنبال فرصت های منحصر به فرد برای تعامل مستقیم با مشتریان خود باشید.

اگر به نظر نمی رسد که گروه فیس بوک برای کسب و کار شما مناسب باشد. راه های دیگری نیز برای ایجاد حس اجتماع وجود دارد. از جمله از طریق رسانه های اجتماعی یا از طریق یک خبرنامه مارک دار.

ادامه دارد.. – گروه تحقیقات آژانس تبلیغات نسخه اصلی
امتیاز خود را ثبت کنید

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here