افزایش ۱۰۰ درصدی تولید نهال در شرکت پالیز نهال

افزایش ۱۰۰ درصدی تولید نهال در شرکت پالیز نهال نشانگر جهش در تعداد نهال‌هایی است که در یک دوره زمانی خاص توسط نهالستان تولید شده است، افزایش تولید نهال نشانگر بهره گیری از تکنیک و روش‌های بهینه سازی تولید، افزایش سرعت رشد نهال‌ها، استفاده از تکنولوژی پیشرفته مانند تکثیر نهال بر پایه زیست فناوری و بیوتکنولوژی، بهبود شرایط محیطی مانند آب و هوا و خاک، بهبود مدیریت منابع و فرآیندهای تولید نهال بوده که باعث افزایش تقاضای نهال از این نهاد شده است، در این  مقاله به افزایش ۱۰۰ درصدی تولید نهال در شرکت پالیز نهال اشاره خواهیم کرد.

علت افزایش ۱۰۰ درصدی تولید و فروش نهال در شرکت پالیز نهال چیست؟

به نظر شما علت افزایش ۱۰۰ درصدی تولید و فروش نهال در شرکت پالیز نهال چیست؟ این مرکز سابقه طولانی در تکثیر و فروش نهال میوه گرمسیری و سردسیری دارد، این شرکت مجوز رسمی خود را از وزارت جهاد کشاورزی دریافت کرده و در سال گذشته موفق شده نزدیک به ۲ میلیون نهال گردو و نهال میوه را در اختیار باغداران قرار دهد، طبق بررسی‌های انجام شده افزایش تولید نهال در یک نهالستان نشانگر ویژگی و خصوصیات زیر برای یک نهالستان است:

  • انتخاب و انتقال مناسب نهال :

انتخاب و انتقال نهال با کیفیت بالا و سالم می‌تواند به افزایش تولید نهال در نهالستان کمک کند، انتخاب نهال مقاومت به بیماری‌ و آفات، خواص عمومی مطلوب و رشد سریع به بهبود محصول دهی نهال کمک کرده و رضایت باغداران را به دنبال خواهد داشت در نتیجه توزیع نهال با کیفیت باعث افزایش تقاضا در نهالستان می‌شود.

در مورد مباحث مربوط به تولید نهال، یکی از معتبرترین نهالستان ها در کشور ایران که دارای وب سایت است، پالیز نهال به ادرس paliznahal.ir می باشد و از منابع خارجی در زمینه تولید و خرید نهال می توان به sciencedirect، faoاشاره نمود.

 

  • رعایت شرایط مناسب محیطی:

فضای نهالستان باید شرایط محیطی مناسبی برای رشد گیاهان داشته باشد، شرایط نوری، دما، رطوبت، خاک و تهویه مناسب باید حفظ شود تا رشد و توسعه سالم نهال‌ها تضمین شود، استفاده از سیستم‌های روشنایی مصنوعی و کنترل دما و رطوبت می‌تواند به محیطی عالی و مطلوب برای رشد گیاهان در نهالستان منجر شود، البته مکان اسکان نهالستان نیز بسیار مهم است؛ نهالستان‌هایی که در شمال غربی کشور به خصوص در شهر میاندوآب راه‌اندازی شده‌اند شرایط مناسبی برای تکثیر و فروش نهال دارند.

شرایط ایده آل برای رشد نهال در نهالستان

فراهم کردن شرایط ایده آل برای رشد نهال در نهالستان باعث افزایش کیفیت و عملکرد آن در مزارع و باغات خواهد شد ولی شرایط ایده برای رشد نهال در نهالستان چیست؟

  • بهداشت نهال در حال رشد: مرغوبترین نهال‌ها در شرایط بهداشتی عالی و بدون بیماری تولید می‌شوند، برای جلوگیری از انتقال بیماری و آفات به نهال‌ها، باید بهداشت گیاهان مراقبت و رعایت شود، استفاده از روش‌های سیستمیک و دیگر روش های کنترل بیماری‌ها و آفات جلوی انتشار آنها را می گیرد و بهبود کیفیت نهال ها را تضمین می‌کند.
  • مدیریت آبیاری: آبیاری مناسب و به موقع به رشد سالم نهال‌ها کمک می‌کند، برنامه‌ ریزی دقیق برای آبیاری، اندازه گیری دقیق نیاز آبی نهال، استفاده از روش‌های مناسب آبیاری نظیر قطره‌ای و مکعبی، و کنترل مستمر نیاز آبیاری به بهبود کیفیت و تولید نهال‌ها در نهالستان کمک می‌کند.
  • آموزش و استفاده از تکنولوژی‌های نوین: استفاده از تکنولوژی‌های نوین مانند سیستم‌های هوشمند آبیاری، کنترل بیماری‌ها و آفات، سیستم‌های خودکار و روش‌های بهینه‌ سازی فرایندها به بهبود کارایی و افزایش تولید و فروش نهال در نهالستان کمک می‌کند.

نهالستان پالیز نهال در سایت paliznahal.ir اقدام به‌آموزش به روش‌های جدید و کاربردی در نگهداری و مراقبت از باغات به کشاورزان کرده است، همین امر باعث توسعه فنی و حرفه‌ای باغداران شده و رضایت آنها از نهالستان را افزایش می‌دهد، رضایت داشتن یک کشاورز یعنی معرفی کردن نهالستان به دیگر باغداران و کشاورزان همین امر باعث افزایش فروش نهال در این مرکز می‌شود.

تاثیر اکوسیستم منطقه در خرید نهال

در این قسمت می‌خواهیم به تاثیر اکوسیستم منطقه در خرید نهال اشاره کنیم، بعد از شناختن بهترین نهالستان که توانسته است رضایت باغداران را برای خرید نهال جلب کند بهتر است چند نکته طلایی در خرید نهال را بیان کنیم یکی از این نکات طلایی تاثیر اکوسیستم و اقلیم منطقه بر کاشت نهال میوه و احداث باغ تجاری هست:

  • اقلیم منطقه تاثیر مستقیمی بر دریافت نور و حرارت توسط گیاهان دارد، برای رشد و باروری مناسب نهال و باغات میوه، نور آفتاب و دمای مناسب مهم هستند.
  • رطوبت هوا و ذخایر آب در دسترس منطقه نیز تاثیری بر خرید نهال میوه و کاشت آن خواهد داشت، نهال میوه نیاز به رطوبت مناسب دارند و نبود آب کافی رشد درختان را کند کرده و حتی منجر به مرگ آن می‌شود، رطوبت هوا و آب مناسب بر تولید میوه‌ها نیز تاثیر مثبت می‌گذارد.
  • بادها و طوفان‌ها نیز تاثیری بر رشد و توسعه نهال‌ها و باغات تجاری و مدرن دارند، باد سوزان و ایاز سرد خسارات جسمی به درختان رسانده و طوفان‌ها نیز بر میزان رطوبت و کیفیت خاک تاثیر منفی می‌گذارند.
  • نوع آب و هوای سالانه نیز تاثیرگذار بر کاشت نهال میوه و احداث باغ تجاری است، برخی اقلیم‌ها دارای فصول بارندگی و خشکی شدید بوده و پراکندگی باران متناسب نیست، این شرایط نیاز آبی نهال جوان را تحت تاثیر قرار داده و میزان تولید محصول را کاهش می‌دهند.

کلام آخر

کشاورزان برای شناختن نهال سازگار با منطقه و شرایط خرید نهال به صورت غیر حضوری و آنلاین همچنین آشنایی با قیمت نهال گرمسیری و سردسیری می‌توانند به سایت پالیز نهال مراجعه کنند.

 

تماس با پالیز نهال:

09144501003

09144501009

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *