سئو کلاه خاکستری 2

آموزش تکنیک های سئو کلاه خاکستری در 2023

همان طور که می دانید سئو به سه بخش سئوی کلاه سفید و کلاه خاکستری و سئو کلاه سیاه تقسیم می‌شود، اگر طبق قوانین گوگل عمل کنیم کلاه سفید هستیم، اگر قوانین را دور بزنیم کلاه سیاه به حساب می آییم اما برای می توان به گونه ای قوانین را دور زد که گوگل متوجه نشود و ربته سایت خود را با سرعت بیشتر و هزینه کمتری افزایش دهیم که به این روش سئوی کلاه خاکستری گفته می‌شود.

اما اگر اصول کلاه خاکستری را به درستی ندانید، یک اشتباه می تواند به جریمه شدن توسط گوگل و حتی پنالتی شدن سایت شما ختم گردد پس در این مقاله از نسخه اصلی استراتژی های کلاه خاکستری را با تمامی نکات ریزی که باید در نظر داشته باشید را گفته ایم.

آموزش سئو کلاه خاکستری

سئو کلاه خاکستری چیست؟

تکنیک سئو کلاه خاکستری شامل مجموعه از روش هایی است که متخصص سئو از آن برای برای سرعت دادن به سئوی سایت خود استفاده می کنند.
عواملی که موتورهای جستجو مسئول تجزیه و تحلیل آنها هستند از طریق الگوریتم های گوگل بررسی می شوند که وظیفه آن الگوریتم، تشخیص عملکرد خوب وب سایت‌ها و افزایش یا کاهش صفحات در رتبه بندی جستجو است.

سئو کلاه خاکستری به عنوان یک استراتژی میانی بین دنبال کردن سیگنال های موتور جستجو (سئوی سفید) بدون انجام تکنیک های اشتباه سئو تعریف می شود که در ابتدا می تواند بسیار موثر باشد اما با انجام اشتباه ممکن است که جریمه شود.

انجام عملی سئوی کلاه خاکستری به این معنی نیست که قوانین گوگل را به صورت پرخاشگرانه دور بزنیم برای مثال استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی یا ارسال هرزنامه، تکنیک های سئو خاکستری نیستند.

تکنیک سئوی کلاه خاکستری

تکنیک ها و استراتژی هایی برای دور زدن الگورتیم های گوگل وجود دارد که بدون فعالیت مجرمانه می توان از آن برای رتبه بندی بهتر سایت خود استفاده کنیم.

1) محتوای ثابت و گسترده

تولید محتوا به صورت منظم بسیار موثر و یکی از اصول سئوی وب است. در نظر گرفتن آن به عنوان یک استراتژی دائمی ضروری است. از سوی دیگر، مقالاتی که طول آنها بیش از 1000 کلمه باشد، کیفیت موقعیت یابی را افزایش می دهد، نکته‌ای که خیلی ها از سئوکاران نمی دانند این است که محتوای با کیفیت و طولانی بالای 2000 کلمه برای گوگل جذاب است.

تأثیر محتوای طولانی در سئو چیست؟

 • احتمال به اشتراک گذاری مقالات شما افزایش میابد
 • افزایش احتمال جذب بک لینک طبیعی
 • افزایش Time on page یعنی کاربران مدت بیشتری در صفحه شما می مانند(به شرطی که محتوای شما نیاز کاربر را برطرف کند) و این یک سیگنال مثبت برای گوگل می باشد.

2) کلمات کلیدی، تا چه اندازه و چه میزان؟

با استفاده از مترادف ها و LSI در مقاله از محتوایی که قرار است منتشر شود استفاده کنید اینکار نه تنها مجاز است، بلکه توصیه می شود و سئو را بهبود می بخشد زیرا موتورهای جستجو کلمات مرتبط را می خوانند. این تکنیک چیزی را نشان می دهد که به عنوان چگالی کلمه کلیدی شناخته می شود، که شامل درصد هر کلمه کلیدی استفاده شده است. توصیه می شود که این پارامتر بین 1% تا 3% باشد تا از بهینه سازی بیش از حد یا استفاده از یک کلمه کلیدی که قبلا ذکر شد جلوگیری شود. یکی از ترفندهایی که می توانید از آن استفاده کنید این است که بررسی کنید کسب و کار ها مشابه شما، چگونه و به صورت از کلمات کلیدی، مترادف ها و LSI ها استفاده می کنند. در همین رابطه میتوانید مقاله آدم خواری کلمات کلیدی را مطالعه نمایید.

تحقیق کلمه کلیدی

در کجا باید از کلمات کلیدی استفاده کنیم؟

 • برچسب های عنوان
 • هدر های H2 و H3
 • تگ های جایگزین تصاویر(نه در کل تصاویر)
 • URL ها
 • شروع و پایان مطالب
 • مهم ترین جایی که باید از کلمه کلیدی استفاده کنید: انکرتکست هایی که به صفحه خود لینک می دهید.

استفاده از هدرها و رتبه بندی محتوای پست های شما به موتورهای جستجو کمک می کند تا صفحات شما را بخوانند. شما می توانید از کلمات کلیدی در عناصر عنوان استفاده کنید و در نتیجه موقعیت آنها را بهبود بخشید.

3) ایجاد لینک از IP های مختلف

یک تکنیک کلاه خاکستری که کمتر کسی آن را می داند همین نکته است، همانطور که می دانید لینک ها ارزش بالایی در سئو دارند اگر یک صفحه لینک های زیادی از دامنه های مختلف داشته باشد، اما با IP آدرس یکسان شناسایی شوند، نشان دهنده این است که آنها لینک های غیر طبیعی هستند. بنابراین، یک رابطه عادلانه بین دامنه ها و IP ها باید ایجاد شود.

استراتژی کلاه خاکستری: ایجاد چندین شبکه اجتماعی

پیشنهاد می کنم این مقاله را در مورد سئو خارجی مطالعه کنید:
https://www.originalversion.ir/seo-off-page/

4) لینک ها را به صورت تدریجی و نامنظم درج کنید

برای اینکه گوگل متوجه نشود که شما در حال تولید لینک برای خودتان هستید نباید اینکار را مانند یک ربات انجام دهید، تصور کنید که واقعاً از سایت های دیگر می خواهند به شما لینک بدهند، آیا چندین سایت در یک زمان به شما لینک می دهند؟ آیا سایت های مختلف در یک ساعت از شبانه روز به شما لینک می دهند؟ آیا این سایت ها با یک انکرتکست به شما لینک می دهند؟
انجام یک استراتژی لینک سازی به طور طبیعی و با توجه به پارامترهای موتورهای جستجو ضروری است. برای انجام این کار، استراتژی اقدام شامل به تدریج پیوندها است، چه زمانی که استفاده از آنها شروع شد و چه زمانی که استفاده از آنها متوقف شد.

برای اینکار باید طبیعی به نظر برسید، شما زمانی به راه رفتن یک شخص می گویید طبیعی است که مثل دیگران راه برود، زمانی لینک سازی شما طبیعی است که مثل دیگران باشید پس با استفاده از نسخه پولی ahref می توانید. این ابزار تحریم است و برای خرید ahref این عبارت را سرچ کنید: “اکانت ahref انجام میدم” سپس از سایت انجام میدم، این اکانت را تهیه کنید.

آموزش ahref

5) خریدن دامنه های منقضی شده

یک استراتژی سئوی کلاه خاکستری خریدن دامنه هایی است که تقریباً به فراموشی سپرده شده است، قبل از خرید باید دقت کنید که آن وب سایت توسط گوگل جریمه نشده باشد و دارای لینک های خراب نباشد؛ شما می توانید از طریق این وب سایت ها به سایت خود لینک بدهید.

اما باید در نظر باشید که یک سئو کار کلاه خاکستری اگر یک قدم اشتباه بردارد ممکن است از طرف گوگل جریمه شود.

آموزش تکنیک های سئو کلاه خاکستری در 2023

نکات مهمی که باید هنگام خرید دامنه در نظر داشته باشید:

 • domain authority: با استفاده از moz می توانید آن را بررسی کنید، بهتر است نمره آن از 30 به بالا باشد.
 • دامنه هایی را پیدا کنید که حداقل 3 سال از عمرشان گذشته باشد چون دامنه های قدیمی تر در مقایسه با دامنه هایی که به تازگی خریده شده و منقضی شده، تأثیر مثبت تری دارد.
 • از خرید دامنه هایی که لینک های سمی دارند(بک لینک هایی با زبان های چینی روسی و …) خودداری کنید.
 • حتما با استفاده از ابزارهای سئو بک لینک های دریافتی از آن سایت را بررسی کنید تا بک لینک های غیر مرتبط نباشد.
 • بعد از خرید، صفحات آن سایت را به سایت خود ریدایرکت کنید.

6) استفاده از شبکه‌سازی‌های PBN

PBN به شبکه ای از وبلاگ ها و سایت هایی گفته می شود که توسط شما و یا تیمتان کنترل می‌شود، در این تکنیک شما از طریق این شبکه برای لینک دهی به سایت خود استفاده می کنید، با اینکار domain authority سایت شما و اعتبار صفحات شما افزایش پیدا کرده و جایگاه بهتری را در گوگل به دست می آورید.

شبکه سازی PBN

در نظر داشته باشید که شبکه سازی PBN یک استراتژی کلاه سیاه است و اگر گوگل متوجه آن شود سایت شما با خطر پنالتی شده مواجه است و همون طوری که در ابتدا گفتم سئوی کلاه خاکستری همون کلاه سیاهی است که هوشمندانه کار می کنه و لو نمیره! پس اینکار رو به صورت هوشمندانه و طبیعی باید انجامش بدید.
می توانید برای تأیین استراتژی شبکه سازی PBN همان گونه که گفتیم از خود سؤال بپرسید که آیا کارهایی که انجام می دهید طبیعی است؟

آموزش شبکه سازی امن PBN به همراه بررسی مزایا و معایب

7) لینک سازی به کمک سایت‌های web 2.0

سایت های web 2.0

پیش از این، وب 1.0، صفحات ثابت بودند و هیچ اجازه ای برای تغییر و ویرایش صفحات وجود نداشت، وبسایت هایی که اجازه تعامل با دیگر کاربران را به شما می دهد و در آن امکان تغییر و ویرایش محتوا را دارید Web 2.0 گفته می‌شود، مانند مدیوم، بلگفا، ویرگول، ویکی پدیا … در روش شما به صورت تخصصی در زمینه فعالیت خود می توانید به افراد دیگر در ارتباط باشید و برای خود بک لینک تولید کنید، نتیجه مشارکت کاربران و تولید بک لینک ها می تواند تأثیر مثبتی بر روی ربته گوگل شما بگذارد.
وب 2.0 زمانی بهتر عمل می کند که به جای تمرکز بر ترافیک وب سایت و تبلیغ خود، بر افزایش تعامل کاربر تمرکز کنید.

چگونگی ساخت بک لینک با کیفیت

8) ایجاد و استفاده از چند اکانت در شبکه‌های اجتماعی

این روش را می توان زیر مجوعه ای از شبکه سازی PBN دانست با این تفاوت که هدف PBN صرفاً تولید بک لینک برای افزایش authority سایت شماست با این تفاوت که هدف از این روش افزایش ترافیک می باشد در این تکنیک شما چندین حساب کاربری در شبکه های اجتماعی ایجاد می کنید و با افزایش دنبال کنندگان، اشتراک گذاری و ترافیک بیشتری را رقم می زنید. می توانید در این روش از چندین شبکه اجتماعی مانند لینکدین، تویتر و یوتیوب کمک بگیرید.

تکنیک کلاه خاکستری مؤثر این می باشد که برای شبکه های اجتماعی خود، کلیک فیک، لینک های گره 2 و سیگنال های فیک بخرید و از آن ها به خود لینک دهید، (شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، ردیت یا پینترست را اینگونه کار کنید)

9) ارسال سایت خود به وب دایرکتوری

توضیح: وب سایت های مرجعی وجود دارند که دیگر سایت ها بر اساس نوع فعالیت آنها دسته‌بندی می کند که اصصلاحاً به آنها وب دایرکتوری گفته می شود.
شما می توانید با ارسال سایت خود به وب دایرکتوری های مشخص و مرتبط، لینک های ارزشمندی را برای خود تولید کنید، علت کلاه خاکستری بودن این تکنیک این است که اینکار توسط شما در حال انجام است.

ایندکس در گوگل چیست؟ روش های سریع تر شدن ایندکس سایت

10) استفاده مناسب از سایت‌های نشانه‌گذاری اجتماعی (social bookmarking sites)

قطعاً استفاده بیش از حد از سایت‌های نشانه‌گذاری برای ارسال لینک‌های وب سایت ( لینک پست‌های جدید، پست‌های قدیمی، سایر صفحات وبلاگ سایت و .. ) می‌تواند سئوی سایت شما را تحت تأثیر قرار دهد. بنابراین بهترین حالت این است که لینک‌های خود را فقط 1 یا 2 بار در این سایت‌ها به اشتراک بگذارید.

11) تبادل لینک

اصولاً اکثر مردم فکر می‌کنند که تبادل لینک جز تکنیک‌های سئوی کلاه سیاه به حساب می‌آید، درحالی‌که این روش یکی از استراتژی‌های سئو کلاه خاکستری است. در واقع اگر تبادل لینک به‌صورت خودکار انجام شود کلاه سیاه و اگر دستی اتفاق بیوفتد جز تاکتیک‌های کلاه خاکستری دسته بندی می‌شود.
شاید تصور شود که تبادل لینک جزو تکنیک های سئوی کلاه سیاه به شمار رود اما یک روش کلاه خاکستری است، در واقع اگر تبادل لینک به صورت دستی اتفاق بیوفتد جزو تکنیک های کلاه خاکستری به حساب می آید اما اگر تبدیل لینک اتوماتیک باشد سئوی کلاه سیاه به حساب می آید.
اما دقت کنید برای اینکه این تبادل تماماً کلاه خاکستری به حساب بیاید نباید اینکار تبادل به صورت همزمان صورت بگیرد و لینک شما باید به صورتی دائمی در سایت مقابل باقی بماند درغیر این صورت سیگنالی را به گوگل می دهید که از قوانین عبور کرده اید و ممکن است جرایم گوگل برای شما لحاظ گردد.

چگونه بدون توجه گوگل تبدیل لینک انجام دهی؟

گروه کوچکی از وبلاگ نویسان را در حیطه مرتبط به خود پیدا کنید و با آنها ارتباط برقرار کنید تا محتوای یکدیگر را به اشتراک بگذارید. حتی یک گروه در شبکه های اجتماعی تشکیل دهید و شروع به اشتراک گذاری و لایک و نظر دادن در مورد محتوای آنها کنید که به نظر شما برای مخاطبان شما مرتبط است.

شما می توانید سایر وب سایت ها را در محتوای خود پیوند دهید و از طریق سایت های رسانه های اجتماعی یا ایمیل به آن وب سایت ها دسترسی پیدا کنید و سعی کنی در همین استراتژی را با آنها پیدا کنید.

12) به‌روزرسانی محتوای قدیمی

دقت کنید این به روز رسانی به معنی تغییر در برچسب گذاری یا دسته بندی و … نیست چون با اینکار به گوگل می گویید که کارتان از اعتبار کمی برخودار است همچنین به روز رسانی کردن صرفاً به این معنی نیست که متن اضافی به محتوای خود اضافه کنید، بلکه بهترین به روز رسانی شامل اضافه کردن اطاعات تکمیلی مانند ویدئو، فایل صوتی، پی دی اف و … است.

اینکار هم کلاه سفید است، هم کلاه سیاه و هم کلاه خاکستری ! بستگی دارد که چگونه انجام شود. تکنیکی که خودم استفاده می کنم این می باشد که ویدئوهایی را از سایت آپارات یا نماشا امبد می کنم اینکار نوعی به روز رسانی به شدت موثر به حساب می آید.

سریع ترن راه انتخاب عکس محتوا

13) خرید رپورتاژ و بک لینک

یکی از روش های سئو کلاه خاکستری این است که برای صفحات سایت خود رپورتاژ بخرید. اگر در سایت های معتبری مقالات خود را قرار بدهید، گوگل تصور می کند که شما هم از اعتبار بالایی برخودار هستید.

خرید رپورتاژ برای سئوی کلاه خاکستری

آیا هزینه برای رپورتاژ به صرفه است؟ هنگامی که شما با خرید رپورتاژ بین 3 تا 5 لینک به صورت فالو یا نافالو به صفحات خود می دهید، علاوه بر افزایش ترافیک، اعتبار صفحات هم بالا رفته و اینکار تأثیر مثبتی در سئوی سایت شما دارد.
موقع خرید رپورتاژ دقت کنید که لینک شما دائمی و به صورت فالو باشد.

سئو Off page

14) ایجاد یک صفحه مجزا برای هر کلمه کلیدی:

یک روش کلاه خاکستری این است که با تولید کردن یک صفحه مخصوص برای هر کلمه کلیدی، ترافیک برای کلمات کلیدی طولانی امکان پذیر تر میشود. البته انجام اینکار کار حتی با اسپین کار یا بازنویسی محتوا هم کاری زمان بر است، علاوه این تکنیک نیازمند انتشار آهسته صفحات است تا از هرزنامه بودن آن جلوگیری شود. علت گفتن برخی از موارد صرفاً این می باشد که آن ها را بشناسید اما برخی مانند همین مورد در عمل هیچ تاثیری ندارد !

15) نظر دادن در وبلاگ ها

یکی دیگر از تکنیک های سئوی خاکستری این است که سؤالات پر کاربر در حیطه کاری خود را سرچ کرده و در وبلاگهایی که این چنین سوالات پرسیده شده است رجوع کنید، سپس درقالب پاسخ دادن به آن سوال به سایت خود لینک بدهید.

16) منشن بدون لینک !

یعنی نام برند یا سایت خود را بدون اینکه لینکی به آن بدهید در سایت های دیگر در قالب کامنت قرار دهید.

نتیجه گیری:

شما می توانید با انجام این روش ها به یک سئوکار کلاه خاکستری تبدیل شود اما نکته مهم در هر یک از تکنیک ها رعایت تعادل است اگر کمی از این تعادل خارج شوید شما یک سئوکار کلاه سیاه هستید.

تجربه شما در سئوی کلاه خاکستری و انجام این تکنیک ها چیه؟ ممنون میشم نظرتون رو به اشتراک بذارید.

بیشتر بخوانید:

استراتژی سئو

چگونگی ساخت بک لینک با کیفیت

بهترین روش های سئو کلاه خاکستری

امتیاز خود را ثبت کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *